Select Page

06/07/2018 (piątek), 19:00, Ogród Powszechny:

Tańcząc w Ogrodzie vol.2/ Taniec z wachlarzami.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1149132808562039/.

„TAŃCZĄC W OGRODZIE / TANIEC Z WACHLARZAMI – lipcowe piątki, godz. 19.00-21.00 / Ogród Powszechny

Taniec z wachlarzami łączy precyzję wschodnich sztuk walki, harmonię i rytm Tai Chi z płynnością tańca współczesnego. Czerpiąc inspirację z piękna i magii kobiecego ciała, wydobywa jego ukrytą moc. Wachlarze bojowe to sekretna broń kobiet dalekiego wschodu dająca poczucie siły i pewności siebie oraz obecny w wielu kulturach świata atrybut kobiecości. Był wykorzystywany jeszcze przed naszą erą w Chinach, Japonii, Mezopotamii, Egipcie oraz Indiach. W starożytnej Grecji oraz Rzymie obrała go sobie za symbol Afrodyta-Venus, bogini piękności. Wachlarz kojarzy się z pięknem, tajemnicą oraz tzw. mową wachlarza, wyrafinowaną grą – zasłanianiem i subtelnym, rytualnym odkrywaniem tajemnicy, jaką jest kobiece ciało i dusza.
Wachlarz to lekkość, powiew wiatru, przestrzeń, ruch i zatrzymanie, ukierunkowana siła, brzmienie przecinającego powietrze materiału i w końcu wystrzał gotowej do wykorzystania tajemnej, kobiecej broni. Taki jest też taniec z wachlarzami, pełen kontrastów i przeciwieństw.
Istotą zajęć, oprócz przekazania podstaw autorskiej techniki oraz nauki sekwencji ruchów będzie doskonalenie plastyki ciała, synchronizacji ruchu z muzyką oraz praca nad kształtowaniem artystycznego wyrazu.

Prosimy o zabranie na zajęcia wygodnego, niekrępującego ruchów stroju oraz wody.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia przyjmujemy na adres: duszynska.magda@gmail.com

O prowadzącej:
KATARZYNA STEFANOWICZ – instruktorka tańca, choreografka, performerka, absolwentka Choreografii i Teorii Tańca oraz
Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, ponadto Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Swoje prace pokazywała między innymi w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Instytucie Teatralnym, Teatrze Praga, Laboratorium CSW, OPT Gardzienice, Mazowieckim Instytucie, Kultury oraz na festiwalach i scenach w Polsce, Niemczech, Belgii, Ukrainie, Słowacji, Czechach, współpracowała z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice jako aktorka, a następnie instruktorka teatru fizycznego. Prowadzi warsztaty oraz regularne zajęcia tańca z wachlarzami w Szkole Wachlarzy, Centrum Kultur Świata oraz w ramach współpracy z polskimi i zagranicznymi instytucjami kultury


TAŃCZĄC W OGRODZIE

Na zajęciach tanecznych w Ogrodzie Powszechnym będzie można spróbować swoich sił w różnych rodzajach tańca i pracy z ciałem – od improwizacji zadaniowej, przez animal flow, czy taniec z wachlarzami po elementy sztuki walk. Tańcząc w Ogrodzie będzie przestrzenią zarówno dla osób tańczących, jak i tych, które chcą zacząć swoją przygodę z tańcem. Będziemy pracować nad świadomością ciała, ruchem indywidualnym i grupowym, koordynacją, poczuciem przestrzeni. Zajęcia będą zarówno pobudzać nasze ciało, jak i rozwijać wyobraźnię i zwiększać kreatywność.

Zapraszamy na dalszą część cyku warsztatów w lipcowe i wrześniowe piątkowe wieczory (w lipcu zajęcia z Katarzyną Stefanowicz, we wrześniu z Łukaszem Wójcickim).

Wstęp wolny.

Zapraszamy do Ogrodu!

Projekt Ogród Powszechny został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 roku.