Select Page

21/07/2018 (sobota), 12:00, Ogród Powszechny:

Świat, przyroda, cywilizacja, śmietnik / warsztaty dla dzieci.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1977589705669339/.

„Zapraszamy na niezwykłe, twórcze warsztaty dla dzieci, łączące muzykę, plastykę, wyobraźnię. Poznamy muzyczne właściwości kamieni, radość przetwarzania przedmiotów oraz monotypię – fascynującą i zarazem prostą technikę graficzną. Muzyk i malarz Piotr Dąbrowski będzie wprowadzał uczestników do zajęć językiem dostosowanym do ich wieku.
ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE
DZIECI W KAŻDYM WIEKU MILE WIDZIANE

21 lipca / 12:00 / PUSZKI, RURKI, PATYKI JAKO INSTRUMENTY
W nawiązaniu do poprzednich zajęć spróbujemy wykonać różne proste instrumenty perkusyjne, szarpane, a także dęte przy użyciu materiałów, które mogłyby stać się śmieciami, lecz nasze alchemiczne, kreatywne zabiegi nie pozwolą na to.

PIOTR DĄBROWSKI
Perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich.Od prawie dwudziestu lat związany z warszawską sceną muzyki improwizowanej. Znajduje w Muzyce, grze na perkusji, w sobie i otoczeniu coś co nazywa Strumieniem. Zachwyca się Światem, Dźwiękiem, Obrazem, Zapachem. Muzyka tworzona przez niego koresponduje ze współczesną muzyką perkusyjną, minimalną, improwizowaną, noise’ową. Podobnie jak w swej twórczości plastycznej stawia na prostotę i surowość formy. W jego graniu instrumenty zyskują nowy wymiar, tracą swój konwencjonalny obraz – stają się narzędziami dźwiękowymi, służą do tworzenia osobliwych faktur, ujawnia się ich wewnętrzna energia. Korzysta także z przedmiotów, które rzadko kojarzą się z muzyką a którym dał drugie życie. Często używa smyczka. Występuje z programem solowym „Medytacje dźwiękowe na perkusję solo”. Autor i współautor muzyki do kilku spektakli teatralnych. Współpracował i współpracuje z wieloma znamienitymi muzykami. Regularnie tworzy na polu sztuk plastycznych i prowadzi zajęcia edukacyjne, plastyczne, dźwiękowe i filozoficzne dla dzieci małych i dużych. W 2016 roku wydał własnym sumptem materiał na perkusję solo pt: „Makrlofid”.


Zapowiedź ostatnich warsztatów dla dzieci w lipcu:

28 lipca / 12:00 / każdy zapach, każdy szept, odciska się
Nasze ostatnie zajęcia w Stole Powszechnym poświęcimy różnym odmianom monotypii. To technika graficzna, która zakłada wykonanie tylko jednej odbitki. W trakcie zajęć pobawimy się w robienie odbitek z różnych podłoży, użyjemy różnych farb i papierów. Zastanowimy się dlaczego monotypia może przypominać ludzkie wspomnienia.


Projekt Ogród Powszechny został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 roku.