Select Page

28/07/2018 (sobota), 12:00, Ogród Powszechny:

Świat, przyroda, cywilizacja, śmietnik / warsztaty dla dzieci.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/426227841205303/.

„Zapraszamy na niezwykłe, twórcze warsztaty dla dzieci, łączące muzykę, plastykę, wyobraźnię. Poznamy muzyczne właściwości kamieni, radość przetwarzania przedmiotów oraz monotypię – fascynującą i zarazem prostą technikę graficzną. Muzyk i malarz Piotr Dąbrowski będzie wprowadzał uczestników do zajęć językiem dostosowanym do ich wieku.
ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE
DZIECI W KAŻDYM WIEKU MILE WIDZIANE

28 lipca / 12:00 / każdy zapach, każdy szept, odciska się
Nasze ostatnie zajęcia w Stole Powszechnym poświęcimy różnym odmianom monotypii. To technika graficzna, która zakłada wykonanie tylko jednej odbitki. W trakcie zajęć pobawimy się w robienie odbitek z różnych podłoży, użyjemy różnych farb i papierów. Zastanowimy się dlaczego monotypia może przypominać ludzkie wspomnienia.

PIOTR DĄBROWSKI
Perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich.Od prawie dwudziestu lat związany z warszawską sceną muzyki improwizowanej. Znajduje w Muzyce, grze na perkusji, w sobie i otoczeniu coś co nazywa Strumieniem. Zachwyca się Światem, Dźwiękiem, Obrazem, Zapachem. Muzyka tworzona przez niego koresponduje ze współczesną muzyką perkusyjną, minimalną, improwizowaną, noise’ową. Podobnie jak w swej twórczości plastycznej stawia na prostotę i surowość formy. W jego graniu instrumenty zyskują nowy wymiar, tracą swój konwencjonalny obraz – stają się narzędziami dźwiękowymi, służą do tworzenia osobliwych faktur, ujawnia się ich wewnętrzna energia. Korzysta także z przedmiotów, które rzadko kojarzą się z muzyką a którym dał drugie życie. Często używa smyczka. Występuje z programem solowym „Medytacje dźwiękowe na perkusję solo”. Autor i współautor muzyki do kilku spektakli teatralnych. Współpracował i współpracuje z wieloma znamienitymi muzykami. Regularnie tworzy na polu sztuk plastycznych i prowadzi zajęcia edukacyjne, plastyczne, dźwiękowe i filozoficzne dla dzieci małych i dużych. W 2016 roku wydał własnym sumptem materiał na perkusję solo pt: „Makrlofid”.


Projekt Ogród Powszechny został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 roku.