Select Page

29/07/2018 (niedziela), 19:30, Stół Powszechny:

Wydawcy w Ogrodzie / vol. 4 / Od winyla do kasety.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2039519322778200/.

„W ostatnim odcinku ogrodowych spotkań z wydawnictwami niezależnymi wystąpi DUNNO Recordings w osobie Filipa Lecha. Prześledzimy, między innymi, drogę od kasety do winyla, czy może od winyla do kasety. Najpewniej nie obędzie się też bez pytania o Aldonę. I bez muzyki – po rozmowie Filip zagra ostatni już set w tym sezonie ogrodowym.

Kontynuujemy zeszłoroczny wakacyjny cykl spotkań muzycznych. Podczas czterech lipcowych niedziel w Ogrodzie Powszechnym przyjrzymy się bliżej polskim labelom niezależnym. Z prowadzącymi je osobami porozmawiamy o ich praktykach wydawniczych, motywacjach i celach. Czy nośnik ma znaczenie dla wydawanej muzyki? Co oznacza bycie niezależnym wydawcą? Czy na tym się zarabia? A może to forma aktywizmu? Kuratorstwa? Zajawki? Słowem – spróbujemy dowiedzieć się po co to wszystko.

Cztery spotkania to cztery różne historie o wspólnym mianowniku – muzyce niezależnej. Każdemu towarzyszył będzie mini showcase, czyli prezentacja artystów związanych z labelem.

Nad cyklem czuwa Kaśka Królikowska, która od ponad trzech lat wraz z Darkiem Pietraszewskim prowadzi niezależny label audio-wizualny Pointless Geometry. W zeszłym roku zainicjowała i poprowadziła cykl spotkań w Ogrodzie Powszechnym poświęconych muzyce improwizowanej – Improwizacje w Ogrodzie.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 roku.