Select Page

01/09/2018 (sobota), 19:30 i 20:30, Praga:

Wieczorny 5. Półmaraton Praski & 4F Piątka Praska.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/140561159975121/ & https://www.facebook.com/events/125700041562243/.

„Tegoroczny Półmaraton Praski wystartuje w sobotę 1 września o godz. 20.30. Godzinę wcześniej, o 19.30, pobiegną uczestnicy 4F Piątki Praskiej.

W tym roku opłata rejestracyjna uzależniona jest od kolejności opłaconych zgłoszeń.

Do zobaczenia 1 września po prawej stronie Wisły!

TRASA:

UWAGA, UTRUDNIENIA KOMUNIKACYJNE:

jak donosi serwis infoulice.um.warszawa.pl :

Od piątku, 31 sierpnia od ok. godz. 9.00 nie będzie można wjechać na błonia PGE Narodowego, a od godz. 16.00 zamknięta dla ruchu będzie (tzw. „stara”) ul. Sokola pomiędzy ul. Wybrzeże Szczecińskie a ul. Zamoście. Miasteczko biegowe, start i meta, zorganizowane zostanie na błoniach  PGE Narodowego.

W sobotę, 1 września od godz. 20.00 sukcesywnie zamykane będą ulice na trasie biegu.

Trasa prowadzić będzie ulicami: J. Zamoyskiego i Grochowska (jezdnia w kierunku Grochowa, dla kierowców udostępniony będzie jeden pas ruchu na odcinku od ul. Kijowskiej do ul. Lubelskiej), Rondo Wiatraczna (biegacze będą poruszali się tylko dwoma pasami), al. J. Waszyngtona (udostępniony będzie jeden pas ruchu od ul. Saskiej do Ronda Wiatraczna), Rondo J. Waszyngtona, Francuską, Zwycięzców, Saską, Egipską, gen. T. Bora-Komorowskiego, gen. R. Abrahama (jezdnia w kierunku Saskiej Kępy), W. Umińskiego (jezdnia w kierunku Trasy Siekierkowskiej, na drugiej jezdni możliwy będzie ruch dwukierunkowy), gen. T. Bora-Komorowskiego (jezdnia w kierunku Saskiej Kępy), gen. A.E. Fieldorfa „Nila” (jezdnia w kierunku Grochowa), Wał Miedzeszyński (jezdnia w kierunku centrum), zawrotka na wysokości ul. Kadetów, Wał Miedzeszyński (jezdnia w kierunku Wawra), Wybrzeże Szczecińskie (zamknięte obydwie jezdnie) zawrotka na wysokości ul. S. Okrzei, Wybrzeże Szczecińskie, Zamoście, Sokola do mety na terenie błoni PGE Narodowego.

W czasie, biegu, ok. godz. 20.00 – 24.00, zamknięte będą mosty Józefa Poniatowskiego i Świętokrzyski.

Ruch na ulicach będzie przywracany sukcesywnie za ostatnim biegaczem. Utrudnienia potrwają do ok. 0.30.

Półmaratonowi będzie towarzyszył bieg 4F Piątka Praska. Jego uczestnicy wystartują o godz. 19.30 z błoni PGE Narodowego i pobiegną ulicami: J. Zamoyskiego, Jagiellońską, S. Okrzei, Wybrzeże Szczecińskie (w kierunku mostu Józefa Poniatowskiego), zawrotka na Wybrzeżu Szczecińskim, Wybrzeże Szczecińskie, Sokola, J. Zamoyskiego do mety przy Dworcu Stadion.

Ulice na trasie biegu będą sukcesywnie zamykane od godz. 19.00.

UWAGA, NIECZYNNY PARKING P&R:

1 września na błoniach PGE Narodowego odbędzie się Piąty Wieczorny 4F Półmaraton Praski. W związku z tym nie będzie możliwości zaparkowania pojazdów na błoniach areny oraz na parkingu P+R.

Wspominane tereny będą wyłączone z użytkowania w dniach od 30 sierpnia do 2 września 2018 roku. Wyłączona z ruchu kołowego będzie także ulica Siwca. Bramy stadionu funkcjonować będą standardowo, poza bramą nr 1, która przeznaczona będzie wyłącznie dla ruchu pieszego. Nie będzie również możliwości podjechania samochodem pod ogródek Wakacyjnego PGE Narodowego.

Wszystkie osoby wybierające się w tym czasie na PGE Narodowy prosimy o korzystanie z komunikacji miejskiej. W sąsiedztwie PGE Narodowego znajduje się stacja metra, stacja kolejowa oraz przystanki tramwajowe i autobusowe.

UWAGA! Podczas niedostępności parkingu na błoniach PGE Narodowego autokary wycieczek mogą zaparkować na ulicy Sokolej. Prosimy o wcześniejsze przybycie na stadion, co najmniej 20 minut przed wycieczką.