Select Page

09/09/2018 (niedziela), 11:00, PGE Narodowy:

Narodowy Dzień Tenisa.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1965884253468590/.

„9 września czeka nas wielkie święto tenisa – Narodowy Dzień Tenisa. Na PGE Narodowym w Warszawie dojdzie do bezprecedensowego wydarzenia na skalę światową. Na płycie głównej stadionu rozstawionych zostanie 50 mini kortów oraz kort centralny.

Przez cały dzień, od godziny 11 do 19, kilkanaście tysięcy dzieci, ich rodziców i wszystkich innych chętnych będzie odkrywać piękno tenisa. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dla dzieci przygotowano specjalną strefę, w której zapoznają się z tenisem i wezmą udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Chętni mogą zagrać w „Pucharze Tenis 10” w kategoriach czerwonej i niebieskiej oraz „open”. Wszystkie dzieci zaprosimy do strefy gier i zabaw. Będzie też okazja, żeby sprawdzić prędkość serwisu, zmierzyć celność swoich uderzeń, ale i popisać się wiedzą tenisową w jednym z konkursów.

Na korcie centralnym do gry staną znani artyści, najlepsi w kraju zawodnicy w tenisie na wózkach, przedstawiciele tenisa amatorskiego. Po południu reprezentanci Polski na Puchar Federacji, Puchar Davisa oraz w młodszych kategoriach wiekowych, podzieleni na drużyny Białą i Czerwoną, rozegrają 11 krótkich meczów pokazowych. Szczegółowy harmonogram wydarzeń zostanie opublikowany na www.pzt.pl – oficjalnej stronie Polskiego Związku Tenisowego.

Wstęp na Narodowy Dzień Tenisa jest bezpłatny. Wszyscy będą mogli także bezpłatnie korzystać z kortów, rakiet i piłek, a radą w trakcie warsztatów dla rodziców, ale i trenerów, posłużą czołowi polscy szkoleniowcy. Impreza na PGE Narodowym to także znakomita szansa, by spotkać i zdobyć autograf naszych najlepszych tenisistów podczas specjalnych sesji autografowych.

Przyjdź, zagraj, rakiety, korty i trenerzy czekają na Ciebie!”