Select Page

10/09/2018 (poniedziałek), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

NIETURYŚCI – SPOTKANIA Z TYMI, KTÓRZY PODRÓŻUJĄ PO SWOJEMU.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/218929728975581/.

„Anna Rutkowska i tango Śakti. Indie z perspektywy tanga, tango z perspektywy Indii

Spotkanie prowadzi Rafał Grzenia

Co Indie mają wspólnego z tangiem argentyńskim? Stanowią esencję życia. Tango Śakti to opowieść o tym jak ją odnajdują mistrzowie mantr, jogini, tancerze, sprzedawcy na indyjskim straganie i o tym dlaczego ich drogi wiodą w jedno miejsce.

Tango argentyńskie jest czystą improwizacją, opierającą się na subtelnej komunikacji między partnerami. Do zgody na wspólny taniec dochodzi za pomocą wymiany spojrzenia. Kilkanaście minut na parkiecie to proces akceptacji, szukania zjednoczenia, budowania zaufania, emocjonalnej ekscytacji lub zawodu. Tych kilkanaście minut może dostarczyć nie tylko całej gamy emocji, ale i wynieść poza jednostkowe doświadczenie. Mawia się, że Indie to kraj, w którym wszystko wydarza się intensywniej, a karma działa ze zdwojoną mocą. Wystarczy jeden spacer po ulicy, by dostrzec piękno, ohydę, cierpienie i ekstazę.

Indie to również kraj, do którego Anna Rutkowska wróciła tym razem nie podróżować w znaczeniu dosłownym, ale by szukać większego zrozumienia tego, czego doświadcza w tangu. Projekt „Tango Śakti” to sześć miesięcy rozmów z indyjskimi i przyjezdnymi tancerzami, z joginami, z nauczycielami medytacji, mistrzami mantr i z przypadkowymi ludźmi, którzy nigdy nie słyszeli o tangu, a jednak okazują się mieć na jego temat wiele do powiedzenia. To także opowieść o tym jak tango i Indie zmieniają perspektywę patrzenia na codzienność i relacje z ludźmi, o tym jak jedno pozwala lepiej zrozumieć drugie i w końcu o tym dlaczego obydwa stanowią esencję życia.

Anna Rutkowska – pasjonatka tanga argentyńskiego, filozof i nauczycielka jogi. Podróżuje od wczesnych lat nastoletnich, a jej zainteresowanie światem i sposób opowiadania o nim pozostaje pod wpływem tych trzech pasji. Wyróżniona na Kolosach za rok 2016 za podróż „Dwa lata na bezdrożach Azji”. Swoimi projektami dzieli się na stronie https://www.facebook.com/Anna-Rutkowska-Poza-Horyzontem-770422116352404/

/ wstęp wolny /