Select Page

25/09/2018 (wtorek), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Muzyczna Scena OFF: Mateusz Franczak.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2060715970858992/.

„Osobista, oszczędna w formie i hipnotyzująca bogactwem emocji dźwiękowa opowieść. Zapraszamy na pierwsze w tym sezonie spotkanie w ramach cyklu Muzyczna Scena OFF. Mateusz Franczak wystąpi z materiałem z płyty „NIGHT-NIGHT” w wyjątkowym składzie:

MATEUSZ FRANCZAK – wokal, gitara elektryczna, loopy, syntezator
ADAM PODNIESIŃSKI – elektronika
HUBERT ZEMLER – perkusja


Mateusz Franczak – Multiinstrumentalista, wokalista, improwizator, związany z zespołami Giorgio Fazer, HOW HOW i Daktari. Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Hugo Race, Piotr Kurek, Patryk Zakrocki, Paweł Szamburski, Hubert Zemler i Resina. Współtwórca i uczestnik wielu interdyscyplinarnych projektów artystycznych oraz warsztatów (m. in. SIM – The School for Improvisational Music, NY, USA). Występował na ważnych festiwalach muzycznych i artystycznych w Polsce i za granicą, m. in.: Eurosonic Noorderslag, OFF Festival, Enea Spring Break, Zandari Festa, JazzFest Berlin, c/o pop Festival, Open’er Festival, Festiwal Polskiego Radia Nowa Tradycja czy Festiwal Nowa Muzyka Żydowska. W 2016 poszerzył swoje działania o współpracę z artystami wizualnymi, między innymi Weroniką Ławniczak i Polą Dwurnik

Goście specjalni:

Adam Podniesiński – Współzałożyciel zespołu HOW HOW. Muzykę tworzy przy pomocy samplerów, instrumentów klawiszowych i innych instrumentów elektronicznych. Ma na swoim koncie wieloletnią współpracę muzyczną przy działaniach improwizowanych. Występował na wielu festiwalach, m.in.: Off Festival w Katowicach, Open’er w Gdyni, c/o pop Festival w Kolonii czy Flink Festival w Berlinie.

Hubert Zemler – Warszawski perkusista, kompozytor i improwizator. Angażuje się w projekty z pogranicza muzyki współczesnej i improwizacji oraz we wszelkie inne formy aktywności perkusyjnej. Poza solowymi projektami często udziela się jako perkusista akompaniujący. Współpracował między innymi z Felixem Kubinem, Johnem Tilbury, Agusti Fernandezem, Wacławem Zimpel (trio LAM), Raphaelem Rogińskim, Kamilem Szuszkiewiczem (Zebry a Mit, Istina) czy grupą Mitch&Mitch.

Bilety – 20 zł”