Select Page

08/11/2018 (czwartek), 19:00, Stół Powszechny:

Mikro / mezo / makro vol. 1.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/548666672270884/

„8 listopada zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Mikro / mezo / makro”, które poświęcone będzie fundamentalnym prawom przyrody, opisującym zjawiska zachodzące w mikroświecie. Wraz z prof. Krzysztofem Meissnerem porozmawiamy o Modelu Standardowym, z którego wyłania się obraz elementarnych zjawisk fizycznych. Zastanowimy się, czy możliwe są inne światy, rządzone swoimi Modelami, i zastanowimy się, jak mogłyby wyglądać. Powiemy o tym, jakie są ograniczenia tego opisu i czego można się spodziewać po jeszcze ogólniejszej teorii oddziaływań fundamentalnych.

Profesor Krzysztof Meissner, fizyk, wykładowca na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Specjalizuje się w fizyce cząstek elementarnych, wraz z Rogerem Penrosem rozwija teorie kosmologiczne. Bierze udział w badaniach prowadzonych w CERNie. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej w dziedzinie fizyki oraz za osiągnięcia w działalności na rzecz popularyzacji nauki.

Prowadzenie
dr hab. Jan Chwedeńczuk pracuje na Wydziale Fizyki UW. Zajmuje się teorią pomiarów kwantowych i elementarnymi zagadnieniami mechaniki kwantowej, takimi jak splątanie czy nielokalność.

Wstęp wolny.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Stół Powszechny – miejsce spotkań twórczych”