Select Page

Jak informują na swoich stronach Zarząd Transportu Miejskiego oraz Infoulice, w czasie nachodzącego weekendu należy spodziewać się sporych zmian komunikacyjnych, również w pobliżu Saskiej Kępy:

„W Święto Niepodległości, w niedzielę, 11 listopada odbędą się uroczystości państwowe na pl. marsz. J. Piłsudskiego. Mieszkańcy powinni się liczyć w czasowymi utrudnieniami w ruchu i ze zmianami tras komunikacji miejskiej.

W godz. 12.00 – 13.00 odbędą się uroczystości państwowe przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Przez cały dzień wyłączone z parkowania będą ulice:
• gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza (wraz z parkingami przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawskiego),
• parking na pl. S. Małachowskiego przed Galerią Zachęta,
• parking przed Hotelem Europejskim od strony pl. marsz. Piłsudskiego,
• Canaletta
• parking przed Teatrem Wielkim na pl. Teatralnym,
• Królewska od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej,
• Ossolińskich,
• Wierzbowa,
• Moliera,
• marsz. F. Focha,
• Fredry,
• al. 3 Maja od ul. L. Kruczkowskiego do Muzeum Wojska Polskiego.
W godz. 8.00 – 16.00 zamknięty dla ruchu będzie pl. marsz. J. Piłsudskiego od ul. Królewskiej do ul. Ossolińskich.
W godz. 11.00 – 14.00 zamknięte dla ruchu będą ulice:
• pl. marsz. J. Piłsudskiego,
• Królewska od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej,
• Wierzbowa,
• Ossolińskich,
• Moliera,
• marsz. F. Focha,
• A. Fredry,
• Królewska
• gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza.
Ponadto, odbędzie się kilka zgromadzeń publicznych i marszów:
• o godz. 13.00 planowane jest rozpoczęcie uroczystości państwowych na rondzie R. Dmowskiego, skąd ruszy przemarsz na trasie: Al. Jerozolimskie – most Józefa Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – R. Siwca na błonia Stadionu Narodowego,
• na ok. godz. 12.00 zaplanowane zostało zgromadzenie publiczne w rejonie Sejmu RP, skąd uczestnicy przejdą trasą: J. Matejki – Al. Ujazdowskie – Wilcza – Marszałkowska – rondo R. Dmowskiego, gdzie marsz zakończy się ok. godz. 14.00,
• ok. godz. 13.00 planowany jest przemarsz pododdziałów i grup rekonstrukcyjnych z pl. marsz. J. Piłsudskiego  ulicami: Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie do Muzeum Wojska Polskiego,
• o godz. 13.00 rozpocznie się kolejne zgromadzenie na pl. Unii Lubelskiej, skąd uczestnicy przejdą: pl. Unii Lubelskiej – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Piękna – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży. Zgromadzenie potrwa do godz. 17.00.
Komunikacja:
W związku z weekendowym zamknięciem dla ruchu kołowego ciągu ulic Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście i uroczystościami państwowymi na pl. marsz. J. Piłsudskiego swoje trasy zmienią autobusy linii: 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44.”

W sobotę i niedzielę, 10 i 11 listopada, będą się odbywały zgromadzenia publiczne i przemarsze, związane z obchodami Święta Niepodległości. Tramwaje i autobusy pojadą objazdami. Zachęcamy pasażerów, aby w tych dniach podróżowali metrem.

Podczas najbliższego weekendu, w sobotę 10 i niedzielę 11 listopada oraz w poniedziałek 12 listopada ulice Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ulicy Miodowej zmienią się w deptak.
 
SOBOTA, 10/11/2018:

Pierwszych zmian w ruchu można się podziewać 10 listopada od godziny 8.00. Zostaną wtedy zamknięte ulice: Królewska, od Krakowskiego Przedmieścia do pl. S. Małachowskiego i plac marsz. J. Piłsudskiego. Objazdami (do ok. godziny 22.00) będą jeździły autobusy linii: 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518.

Kolejnych zmian można spodziewać się w godz. 12.00 – 12.45. Na trasie: Dworzec Gdański – gen. W. Andersa – Świętojerska – pl. Krasińskich – Miodowa – pl. Zamkowy będzie inscenizacja przejazdu marszałka J. Piłsudskiego. Z kolei w godzinach 12.45 – 13.15 i 14.00 – 14.30 ulicami S. B. Lindego i Dewajtis przejdą uczestnicy marszu „W drodze do Wolności”. Na ulicy Marymonckiej można spodziewać krótkiego zamknięcia przejazdu dla autobusów i tramwajów.

W godzinach 16.30 – 17.15 zaplanowany jest przemarsz na trasie: Muzeum Wojska Polskiego – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – pl. marsz. J. Piłsudskiego. W tym czasie może być chwilowo wstrzymywany przejazd w Al. Jerozolimskich i na skrzyżowaniu ulic Nowy Świat i Świętokrzyska.

Ponadto od ok. godz. 18.30 (do ok. godz. 22:00) zamknięta zostanie dla ruchu ul. Wierzbowa. Zmienią się trasy objazdowe autobusów linii 128 i 175.

Na stadionie PGE Narodowy, o godzinie 19.30, odbędzie się koncert. Uczestnicy będą mogli skorzystać z dodatkowych autobusów i tramwajów, które dowiozą na stadion i zapewnią wygodny powrót. Od ok. godziny 17.00 do końca powrotów z większą częstotliwością będą kursowały pociągi metra linii M2 – co 5 minut. Po zakończeniu koncertu, w przypadku gdy duża grupa widzów będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich, pomiędzy rondem gen. Ch. de Gaulle’a a rondem J. Waszyngtona.
 
NIEDZIELA: 11/11/2018:

W Święto Niepodległości pasażerów komunikacji miejskiej czeka wiele zmian tras autobusów i tramwajów. Tego dnia pociągi metra na linii M1 będą kursowały wg sobotniego rozkładu jazdy, wraz z kursami nocnymi. Na linii M2, w godzinach 11.00 – 21.00 podziemna kolej będzie jeździła z częstotliwością 5 – 6 minut. Poza tymi godzinami będzie obowiązywał rozkład sobotni z kursami nocnymi.

Tego dnia wprowadzone będzie wzajemne honorowanie biletów Warszawskiego Transportu Publicznego i przewoźników kolejowych. Wszystkie rodzaje biletów WTP będą ważne w 1. i 2. strefie biletowej w pociągach Kolei Mazowieckich oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. W pociągach Intercity bilety WTP będą honorowane na trasie pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia a Warszawa Wschodnia. Uwaga, pasażerowie powinni pamiętać o wcześniejszym skasowaniu lub aktywowaniu biletów w pojeździe lub bramce metra.

Od godziny 7.00 do 20.00, w związku z uroczystościami w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, autobusy linii 217 i 522 będą jeździły ze zwiększoną częstotliwością.

W godz. 11.00 – 14.00 na trasie: al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości (do ulicy Rakowieckiej) przebiegną uczestnicy Biegu Niepodległości. W tym czasie autobusy i tramwaje będą jeździły objazdami. Fragment trasy, w okolicy startu przy skrzyżowaniu z ulicą Stawki, oraz ulica Z. Słomińskiego od Pamiętajcie o Ogrodach do ronda Zgrupowania AK „Radosław”, zostaną zamknięte o godzinie 5.00, a cała trasa o 10.30. Ulice będą stopniowo otwierane od ok. godz. 14.30, a okolice startu – o 16.00. Uwaga, na ul. Z. Słomińskiego tramwaje będą jeździły.

Uczestnicy Biegu Niepodległości na podstawie numeru startowego mogą tego dnia nieodpłatnie jeździć autobusami miejskimi, tramwajami, pociągami metra oraz pociągami SKM, KM i WKD w granicach 1 strefie biletowej.

W godz. 12.00 – 13.00 odbędą się uroczystości państwowe przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. marsz. J. Piłsudskiego. Autobusy nie będą mogły tu przejechać w godzinach 8.00 – 16.00. Ponadto od godz. 11.00 do ok. godz. 14.30 zamknięta zostanie ulica Królewska (od ul. Marszałkowskiej do pl. marsz. J. Piłsudskiego), Wierzbowa, marsz. F. Focha i Moliera.

Ok. godz. 13.00 planowany jest przemarsz pododdziałów i grup rekonstrukcyjnych z pl. marsz. J. Piłsudskiego ulicami: Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie do Muzeum Wojska Polskiego.
 
Zgromadzenia i marsze

11 listopada w Warszawie odbędzie się kilka zgromadzeń publicznych i marszów. Tramwaje i autobusy komunikacji miejskiej nie będą jeździły nie tylko na trasach przemarszów, ale i na ulicach poprzecznych. O sytuacji komunikacyjnej w centrum miasta będziemy informowali na bieżąco na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego.

Od ok. godz. 13:00 planowany jest dodatkowo przemarsz pododdziałów i grup rekonstrukcyjnych z pl. Piłsudskiego  ulicami: Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie do Muzeum Wojska Polskiego.

Ponadto na godz. 13:00 może zostać zamknięte dla ruchu rondo Dmowskiego, w związku z planowym zgromadzeniem publicznym, skąd nastąpi przemarsz na trasie: Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – Siwca na błonia Stadionu Narodowego.

Jednocześnie planowane są zgromadzenia publiczne i przemarsze:

1) od ok. godz. 12:00 zgromadzenie publiczne w rejonie Sejmu RP, skąd nastąpi przemarsz na trasie: Matejki – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Żurawia – Marszałkowska – rondo Dmowskiego, gdzie ok godz. 14:00 planowane jest zakończenie przemarszu.

2) od ok. godz. 13:00 zgromadzenie publiczne na pl. Unii Lubelskiej, skąd nastąpi przemarsz na trasie: pl. Unii Lubelskiej – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Piękna – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży, gdzie ok. godz. 17:00 planowane jest zakończenie przemarszu.

Zaktualizowane (10/11/2018) informacje o zmianach komunikacyjnych w związku ze zmianami w marszach i nie tylko znajdziecie tu: http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=12193&l=1