Select Page
11, 13 & 14/12/2018 (wtorek, czwartek & piątek), 09:30 & 12:30, Teatr Powszechny (DAS): Bliżej VR-u. Pokaz i wykład. Wydarzenie FB: brak.
„Celem pokazu i wykładu jest przekazanie wiedzy o nowych technologiach używanych coraz częściej w filmie, teatrze i sztuce wizualnej. Prezentacja różnorodności zawodów związanych z wirtualną rzeczywistością udowodni, że nie trzeba być niezwykle utalentowanym, natchnionym artystą, aby współtworzyć ciekawe projekty. Przybliżenie młodym widzom nowoczesnych narzędzi sztuki posłuży ukazaniu samego teatru jako ciekawego miejsca skupiającego różne działania i środowiska, a nie skostniałej instytucji z nudnymi przedstawieniami. ➤ kiedy: 11, 13 i 14 grudnia; godz. 9.30 i 12.30 (2 spotkania dziennie) ➤ gdzie: Teatr Powszechny w Warszawie, Scena DAS, ul. Zamoyskiego 20 ➤ czas trwania: 1,5 godziny (2 x 45 minut; początkowe 15 minut: wykład z projekcją na ekranie) ➤ koszt: 5 zł od osoby; bilety on-line: www.powszechny.com/bliżejVR-u ➤ zgłoszenia: n.grzedzinska@powszechny.com, 510 131 807 ➤ dla: osób od 12. roku życia Aktorzy uczestniczący w spotkaniu: Aleksandra Bożek, Grzegorz Artman, Oskar Stoczyński Prowadzący:
Wojciech Markowski – mgr Szkoły Filmowej w Łodzi, producent filmów, animacji oraz VR w dziedzinie sztuki i teatru. Producent www.fluxvr.com, www.dreamadoptionsociety.com, www.muddyhill.com. Przebieg wydarzenia 1. Wstęp do Wirtualnej Rzeczywistości. Definicje VR, AR, MR, XR, video 360° sprzęt: headsety, kontrolery, akcesoria, kamery Kolejne 30 minut: wejście w świat wspólnego VR; uczestnicy prowadzeni przez aktorów w świecie VR. Wszyscy (maksymalnie 27 uczestników), podłączeni są do aplikacji multiplayer VR, razem wykonują pewne czynności i podtrzymują interakcję w wirtualnym świecie. przerwa: 10 minut
po przerwie: wykład z projekcją na ekranie oraz seria pytań i odpowiedzi przez kolejne 45 minut. 2. Ciekawe przykłady VR i wideo 360 stopni.
Prezentacja wybranych dzieł pod kątem sposobu realizacji VR: – dokumentów video 360° – fabularnych krótkich metraży – animacji – teatru z VR (projekty kolektywu Dream Adoption Society) 3. Jak zostać współtwórcą VR lub wideo 360 stopni.
Opis wybranych zawodów związanych z nowymi technologiami: programista, grafik, modeler, producent, operator, oświetlacz, dźwiękowiec, aktor, scenograf. Gogle VR rekomendowane są dla osób powyżej 12. roku życia. Podczas ich używania może pojawić się uczucie nudności. Zakładając gogle VR, decydują się Państwo na doświadczenie, które może wywołać niepożądane reakcje zdrowotne i zgadzają się Państwo nie dochodzić żadnego odszkodowania z tego tytułu. Jeśli cierpią Państwo na choroby układu krążenia, psychiczne lub związane z problemami z błędnikiem i wzrokiem – przed użyciem prosimy o konsultację z lekarzem i uprzedzenie o tym organizatorów wydarzenia. Używanie gogli VR nie jest zalecane dla osób starszych i kobiet w ciąży.

Wydarzenie realizowane w ramach III edycji Festiwalu Sztuki i Społeczności Miasto Szczęśliwe.