Select Page
13/12/2018 (czwartek), 19:00, Stół Powszechny: Mówienie / improwizacje słowne. Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2065525600377148/
„Zapraszamy na kolejne spotkanie naszego nowego cyklu – na mówienie na siedząco, na leżąco, w ruchu. Będziemy improwizować słownie na styku naszej prywatności i relacji ze światem, innymi osobami, rzeczami, przyrodą. Aby wesprzeć się w mówieniu na każdym spotkaniu wspólnie wykreujemy bazę tematów, inspiracji, motywacji do gadania. Będzie:
Mówienie dadaistyczne – bez ładu, składu i związku
Mówienie codzienne – o zwykłych sprawach dnia i nocy
Mówienie rewolucyjne – w celu zmiany społecznej
Mówienie opowieści – historie prawdziwe i fantastyczne I wiele innych! Wspólnie otworzymy się na wyrażanie tego, co prawdziwe i doświadczone oraz tego, co wymyślone; na rozmawianie z wieloma osobami naraz; na mówienie z sensem i bezsensu. Spotkania zaczynać będziemy od oddychania i rozgadywania się, następnie mówić zaczniemy w różnych konwencjach, na różne tematy, w parach, jednostkach i grupach. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść, wpaść, zawitać 🙂 Mówienie odbywać się będzie raz w miesiącu – kolejne spotkanie w styczniu! Moderator: Tomasz Gromadka Wstęp wolny.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Stół Powszechny – miejsce spotkań twórczych”