Select Page

06 & 07/02/2019 (środa & czwartek), 19:30, Teatr Powszechny:

Uchodź! Kurs uciekania dla początkujących.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/224672718417680/.

„OPIS:
W mieszkaniu na warszawskiej Pradze odbywa się impreza z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Organizowana dla Polaków przez grupę Irańczyków staje się okazją do przywołania wspomnień z czasów wojny, do refleksji nad tożsamością narodową, religią, do świętowania irańskiej gościnności dla 120 tysięcy polskich uchodźców w Iranie i dyskusji nad sensem samej ucieczki. Do przywołania duchów przyszłości i przeszłości. Będzie muzyka, będą pączki, poeci i tancerze.

Spektakl Strefy WolnoSłowej bazuje na biografiach i opowieściach Polaków – uchodźców w Iranie po II Wojnie Światowej. Wywiady z osobami, które razem z Armią Andersa pod koniec wojny uciekły z Sybiru na Bliski Wschód, stały się inspiracją do pracy w polsko-irańskiej grupie artystów. Pierwszy etap pracy odbył się pod koniec 2016 roku w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz w Teheranie i kontynuowany jest w tym roku w gronie artystów z Polski, Iranu oraz Irańczyków mieszkających w Warszawie. Opowieści Polaków o Iranie przeplatają się z obrazami współczesności. Stają się pretekstem do opowieści o styku dwóch kultur, o historycznej gościnności, jak również o współczesnej opresji państwa i religii.

TWÓRCY
tekst – Artur Pałyga
reżyseria – Alicja Borkowska
wideo – Maria Porzyc, Marta Sieczak
muzyka – Ray Dickaty
produkcja – Weronika Chinowska
obsada – Michał Dudziński, Sanam Naderi, Dorota Papis, Daniel Sadr, Farid Tarabpour, Łukasz Wójcicki

Spektakl jest koprodukcją Strefy WolnoSłowej, Domu Spotkań z Historią i Teatru Powszechnego w Warszawie.
Spektakl wyprodukowano w ramach projektu Stół Powszechny – miejsce spotkań twórczych, dofinansowanego ze środków m.st. Warszawy.

Bilety dostępne są w kasie teatru bądź w sprzedaży on-line: