Select Page

07-10/02/2019 (czwartek – niedziela), 19:00 (niedziela 17:00), teatr Powszechny:

Neron.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2162477510735314/.

„Ponad dwa tysiące lat temu moralność judeochrześcijańska mieszkała w katakumbach, był to inny świat: bez tabu i poczucia winy, jednak zachowujący hierarchie, wierzenia i obrzędy. Neron jako władca absolutny i jako absolutny artysta, miał totalną kontrolę nad nastrojem, charakterem i dynamiką ucztowania. Nie miał umiaru, jego występy trwały nawet dwanaście godzin, a apetyt był wciąż niezaspokojony, dbał o to, by rozkosze trwały jak najdłużej, dlatego ucztującym zawsze zapewniano m.in. dostęp do womitoriów oraz innych form relaksu i oczyszczenia.

Twórcy spektaklu zainspirowani współczesnymi technikami sprawowania władzy, podejmują próbę rekonstrukcji jednej z legendarnych uczt Nerona. Poprzez przywołanie najważniejszych dla niego wydarzeń i osób, Neron spróbuje znieść granicę między sztuką i byciem, aktorem i widzem, widowiskiem i spotkaniem.

UWAGA:
Spektakl przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych. Znajdują się w nim sceny odwołujące się do seksu i przemocy, które mimo ironii i dosadnego humoru mogą budzić kontrowersje.

reżyseria: Wiktor Rubin
tekst i dramaturgia: Jolanta Janiczak
scenografia: Michał Korchowiec
muzyka: Krzysztof Kaliski
kostiumy: Hanna Maciąg
reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski
asystent reżysera: Wojciech Rodak
inspicjent: Kuba Olszak
obsada: Grzegorz Artman, Jacek Beler, Klara Bielawka, Michał Czachor, Grzegorz Falkowski, Anna Ilczuk, Magdalena Koleśnik, Mateusz Łasowski, Wojciech Rodak (gościnnie), Julian Świeżewski, Julia Wyszyńska

BILETY:
dla widzów dostępne są trzy kategorie biletów:

  • bilety senatorskie: 100 zł – wygodne miejsca z najlepszą widocznością, w centrum uwagi artystów; w cenie biletu przekąski oraz oferta drinków; zapewniają dostęp do VIP-roomu i opiekę specjalnej obsługi
  • bilety obywatelskie: 40 i 60 zł – gwarantują miejsca na parterze z optymalną widocznością
  • bilety plebejskie: 30 zł – tańsze miejsca na balkonie, z możliwością bardziej zdystansowanego oglądu sytuacji scenicznej.

Strona internetowa spektaklu: „