Select Page

04/03/2019 (poniedziałek), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Nieturyści – spotkania z tymi, którzy podróżują po swojemu.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/236663100621140/.

„Bartek Szaro – Maramuresz i Bukowina. W sercu Środkowej Europy. Podróże do najpiękniej położonych wiosek oraz miejscowości na rumuńsko-ukraińskim pograniczu.

Gość opowie o swojej podróży do najpiękniej położonych wiosek oraz miejscowości na rumuńsko-ukraińskim pograniczu, o tych regionach naszego kontynentu, w których mieszkańcy traktują tradycję jako jeden z najważniejszych elementów życia, o perełkach architektury drewnianej – drewnianych cerkwiach, rzeźbionych bramach i stylowych chatach; porozmawiamy także dlaczego mieszkańcy północnej Rumunii tak bardzo polegają na swoim dziedzictwie i odwiecznych przekonaniach.

Bartek Szaro – twórca projektu “Polska Be?” skupionego na promowaniu dziedzictwa Polski wschodniej i opisywaniu jej osobliwości; dyrektor programowym Festiwalu Podróży i Reportażu “Kontynenty”, a także cyklu spotkań “Kontynenty”, który odbywa się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Współautor bloga Paragon z podróży, który w 2011 roku został uznany za najlepszy w polskiej blogosferze w konkursie Blog Roku. Wspina się, nurkuje, jeździ konno, surfuje i chodzi po jaskiniach.

Spotkanie prowadzi Rafał Grzenia.

Wstęp wolny.”