Select Page

13/03/2019 (środa), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Mistrzowie Polskiego Jazzu: Jerzy Milian.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/426108478129370/.

„Fundacja EuroJAZZ i PROM Kultury Saska Kępa zapraszają na kolejne ilustrowane muzyką na żywo spotkanie poświęcone dorobkowi wielkich polskich jazzmanów. Tym razem w roli głównej Jerzy Milian.

Goście wieczoru:
Michał Wilczyński – jazzowy publicysta i wydawca, właściciel wytwórni GAD Records
Krzysztof Herdzin – pianista jazzowy
Jerzy Szczerbakow – dziennikarz muzyczny

Wstęp wolny.

Jerzy Milian – wibrafonista, kompozytor, aranżer. Od 1973 roku dyrektor Orkiestry Rozrywkowej Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach. Autor należącej do Kanonu Polskiego Jazzu płyty „Bazaar”. Jego wielowątkowa twórczość obejmowała swoim zasięgiem jazz, awangardę i muzykę rozrywkową.

Michał Wilczyński – publicysta i wydawca specjalizujący się w wydaniach i wznowieniach cennych archiwalnych nagrań polskich muzyków jazzowych, m.in. Jerzego Miliana. Założyciel i szef wytwórni GAD Records. Redaktor książki „Jerzy Milian – Wiem i powiem. Życiorys dobrze brzmiący”.

Krzysztof Herdzin – pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy, multiinstrumentalista, wykładowca akademicki Ma na swoim koncie m.in. występy z orkiestrą (Błękitna Rapsodia G. Gershwina, Koncert a-moll E. Griega, własne Concertino na fortepian i orkiestrę); nagrania muzyki kameralnej dla Bayerische Rundfunk w Monachium. Jest autorem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Finding Neverland”, nagrodzonej Oscarem w 2005 r. Obecnie prowadzi jazzowe trio akustyczne (Herdzin/ Kubiszyn/ Konrad) i własny Big Band.