Select Page

14/03/2019 (czwartek), 18:00, Teatr Powszechny:

StoryCode #19.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/605837993173357/.

„W dniu 14 Marca 2019 od 18:00 – do 22:00 w Teatrze Powszechnym w Warszawie na scenie Dream Adoption Society odbędzie się kolejne spotkanie społeczności StoryCode #19.
Gośćmi tego spotkania będą twórcy kolektywu Dream Adoption Society oraz Michał Staniszewski ze Studia Plastic.

Dream Adoption Society tworzy projekty z zakresu wirtualnej i poszerzonej rzeczywistości w kontekście teatru, performansu i sztuki współczesnej. Członkinie i członkowie grupy opowiedzą o wykorzystaniu nowych technologii w sztuce na podstawie przykładów: „Locus Solus” dla CSW Zamek Ujazdowski, „Madrigal Opera” dla Capella Cracoviensis, „Nietota” dla Teatru Powszechnego w Warszawie, „Białoszewski/Ginsberg” dla Teatru Nowego w Warszawie i innych.

Michał Staniszewski – twórca gier, laureat paszportu Polityki 2016 za grę „Bound” dziś wraz z grupą Plastic zajmuje się rozwijaniem technologii sztucznej inteligencji.
Podczas spotkania opowie o współpracy z OpenAI Elona Muska, najnowszych „kosmicznych zabawkach” i rozwijaniu AGI (artificial general intelligence).

Po prezentacjach i rozmowach przejdziemy do części spotkania, w którym widzowie będą mogli przeżyć doświadczenia i gry stworzone przez Dream Adoption Society oraz Studio Plastic.

Wstęp wolny.

Organizatorem wydarzenia są: Fundacja Pełne Zanurzenie, Teatr Powszechny w Warszawie oraz Dream Adoption Society.

StoryCode to międzynarodowa społeczność miłośników nowych form opowiadania. Spotkania StoryCode odbywają się w 20 miejscach na świecie, również w Warszawie i gromadzą setki entuzjastów nowoczesnych form opowiadania historii. Więcej informacji: www.storycode.pl fb.me/storycodewarsaw

Organizacja spotkań StoryCode Warsaw współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.”