Select Page

19/03/2019 (wtorek), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Cały ten jazz! LIVE! Kasia Pietrzko Trio.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/363469604500789/.

„Kasia Pietrzko Music – fortepian
Andrzej Święs – kontrabas
Piotr Budniak – perkusja

Kasia Pietrzko – polska pianistka, aranżerka i kompozytorka. Studentka Akademii Muzycznej w Krakowie, absolwentka ZPSM w Bielsku-Białej. Miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach muzycznych prowadzonych przez takich artystów jak Ed Cherry, Kenny Garrett, Eric Marienthal i Chuck Israels. Swoje umiejętności doskonaliła w Nowym Jorku u Aarona Parksa, Taylora Eigsti, Johny’ego O’Neal’a, Aarona Goldberga i Kenny’ego Wernera . Artystka dotychczas nagrywała albumy płytowe z Joanną Słowińską i Sinfoniettą Cracovią, współtworząc Zielnik Polski, nagrany w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach; współtworzyła również debiutancki album Stanisław Słowiński Quintet. Artystka w 2016 roku wydała album demo zapowiadający debiutancką płytę Kasia Pietrzko Trio.
W 2015 roku wraz z zespołem Kasia Pietrzko Trio wystąpła na 42. Międzynarodowym Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu. Razem z Stanisław Słowiński Quintet zdobyła w grudniu 2015 roku Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie.
We wrześniu 2017 ukazał się debiutancki album Kasia Pietrzko Trio „Forthright Stories”, który został bardzo pozytywnie przyjęty przez krytyków i środowisko.
Od 2017 roku artystka współtworzy The Tonny Williams Tribute, którego liderem jest wybitny perkusista Michał Miśkiewicz. Współpracowała również także Adamem Larsonem, Troyem Robertsem, Henrykiem Miśkiewiczem, Mateuszem Smoczyńskim, Adamem Bałdychem.
Koncertowała m.in. na festiwalach w Hiszpanii, Serbii, Rumunii, Słowacji, Czechach, na Węgrzech i w Chinach.
14 lutego 2018 roku zagrała pierwszy koncert z Tomaszem Stańko w krakowskiej Alchemii. W planach są kolejne koncerty w tym roku. Pianistka jest nominowana do nagrody „Fryderyki 2018” w kategorii DEBIUT ROKU.
W miesięczniku Jazz Forum jest drugą Nową Nadzieją.
W opinii wybitnych polskich muzyków jazzowych charakteryzuje ją zmysł improwizatorski, wyobraźnia harmoniczna i brzmieniowa kreatywność.

Bilety 25 zł.”