Select Page

06/07/2019 (sobota) *, 12:00, Dream Adoption Society:

Letnie spotkania klimatyczne (cykl).

Wydarzenie FB: brak.

* „Jaki mamy klimat?” – 24 czerwca, Scena Dream Adoption Society, godz. 18.00.
Spotkanie z naukowcami specjalizującymi się w nauce o klimacie, którzy w formie Q&A rozprawią się z najbardziej rozpowszechnionymi mitami klimatycznymi. W trakcie dyskusji spróbujemy podsumować wyzwania stojące przed ruchami aktywistycznymi oraz zastanowić się, jak budować dyskurs na temat klimatu i ekologii.
goście: Marcin Popkiewicz, Monika Sadkowska
* „Będzie coraz cieplej – perspektywa dla Warszawy” – 26 czerwca , Scena Dream Adoption Society, godz. 17.30.
Zamiany klimatyczne to nie tylko topnienie lodowców i pożary lasów w dalekich częściach świata. Już dzisiaj odczuwamy je także w polskich miastach, choćby przez przeciągające się fale letnich upałów i coraz częstsze powodzie. W trakcie spotkania zastanowimy się nad tym, jakie konkretne rozwiązania w walce ze skutkami ocieplenia klimatu mogą zostać podjęte w miastach i porozmawiamy o roli i możliwościach lokalnych władz samorządowych
goście: Edwin Bendyk, Marek Szolc
* „Kapitalizm a ekologia: czy nasze jednostkowe wybory mają znaczenie?” – 30 czerwca, Ogród Powszechny, godz. 15.00
młodzieżowa debata klimatyczna z udziałem ekspertów.
Czy nasze indywidualne wybory proekologiczne, takie, jak rezygnacja z używania plastikowych słomek i ograniczenie spożywania mięsa, mają znaczenie w walce z ociepleniem klimatu? Czy kapitalizm, bazujący przecież na wydobyciu paliw kopalnych i maksymalizacji zysków, można połączyć z odpowiedzialną polityką klimatyczną? Wystąpienia ekspertów zostaną połączone z debatą z udziałem przedstawicieli Młodzieżowego Strajku Klimatycznego i publiczności.
goście: Martyna Sztaba, Kacper Pobłocki
* „Perspektywa dla świata – Zachód i reszta planety” – 2 lipca, Scena Dream Adoption Society, godz. 18.00.
W trakcie spotkania eksperci, aktywiści i publiczność wspólnie zastanowią się nad odpowiedzialnością Zachodu za zmiany klimatyczne i porozmawiają o zmianach, jakie w krajach rozwiniętych przyniesie już niebawem ocieplenie klimatu.
* „Jak uratować świat?” – 6 lipca, Scena Dream Adoption Society i inne miejsca w Ogrodzie Powszechnym oraz Teatrze, od godz. 12.00.
W trakcie spotkania zostaną przedstawione główne problemy związane z ociepleniem klimatycznym. W pracy grupowej uczestnicy spotkania wspólnie z aktywistami i ekspertami zastanowią się (korzystając z metod panelu obywatelskiego) nad możliwymi rozwiązaniami.