Select Page

25/05/2019 (sobota), 14:00, Saska Kępa:

Święto Saskiej Kępy 2019.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/272678083680104/.

Przed nami XIV edycja Święta Saskiej Kępy – „Jak dobrze mieć sąsiada”.
Wydarzenie odbędzie się w sobotę 25 maja. W dobie indywidualizmu i zaniku relacji międzyludzkich niezwykle ważna jest integracja lokalnych społeczności. Ponadto sąsiedztwo w wymiarze globalnym oznacza zwykle kulturową różnorodność, a co za tym idzie tolerancję i poszanowanie odmienności. Za motto tegorocznego Święta obrano więc cytat z piosenki Agnieszki Osieckiej: „Jak dobrze mieć sąsiada”.
Święto tradycyjnie, rozpocznie się o godzinie 14:00 uroczystą paradą.
Przez cały dzień będzie można uczestniczyć w koncertach gwiazd (będą odbywać się na trzech scenach: przy ul. Obrońców, Rondzie Waszyngtona i PROMie Kultury), odwiedzić miasteczko artystów oraz zatańczyć z profesjonalnymi animatorami.
W Święcie Saskiej Kępy wezmą także udział organizacje pozarządowe, okoliczne pracownie artystyczne, szkoły i ambasady. Kiermasz rękodzieła artystycznego zorganizowany zostanie wzdłuż ulicy Paryskiej i Francuskiej.
Od godz. 12:00 będzie można wziąć udział w Targu Śniadaniowym (od ulicy Paryskiej od Ronda Wolframa do wiaduktu). Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

PROGRAM RAMOWY:

▶▶ DZIECI
Od godz. 10.00 do 14.00 zapraszamy dzieci z opiekunami do Jordanka, czyli Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 2 im. dr. Henryka Jordana przy ul. Nobla 18/26. Na najmłodszych czeka tam, jak co roku, moc atrakcji!
 
▶▶ PARADA
O godz. 14.00 spod Promu Kultury Saska Kępa do ronda Waszyngtona wyruszy tradycyjna parada z udziałem parlamentarzystów, radnych, władz stolicy i dzielnicy, młodzieży szkolnej, mieszkańców.
 

🎤 Scena główna przy rondzie Jerzego Waszyngtona:

Koncerty prowadzi Krzysztof Tyniec.
15:00 – otwarcie Święta Saskiej Kępy.
15.30 – Katarzyna Żak – koncert piosenek Agnieszki Osieckiej.
Katarzyna Żak – śpiew, Piotr Banaszek – piano, Grzegorz Bożewicz – akordeon, Witold Cisło – bas, Piotr Malicki – gitara.
Katarzyna Żak zaśpiewa m.in. takie ponadczasowe przeboje poetki, jak: „Na całych jeziorach Ty”, „Szpetni czterdziestoletni”, „Okularnicy”, „Weselne dzieci”, „Wariatkę”, „Balladę wagonową”, „Cygankę” oraz kilka utworów ze swojej ostatniej płyty „Bardzo przyjemnie jest żyć”.
Aktorka miała to wielkie szczęście, że na swojej drodze zawodowej spotkała nie tylko Wojciecha Młynarskiego, ale również Agnieszkę Osiecką. Tuż po ukończeniu Szkoły Teatralnej grała we Wrocławiu w spektaklu „Sztukmistrz z Lublina”, z muzyką Zygmunta Koniecznego i tekstami Agnieszki Osieckiej. Spotkania z Agnieszką w trakcie prób wywarły ogromne wrażenie na młodej aktorce.
17.00 – Tanga świata zagrają SawarS Tango Orquesta i orkiestra smyczkowa L’Orchestre du Joli Bord:
SawarS Tango Orquesta to założony w 2015 roku przez Sebastiana Wypycha, jedyny w Polsce i jeden z niewielu zespołów tangowych nawiązujący stylem gry oraz składem do dawniej istniejących w Argentynie Orquesta Tipica. Skład orkiestry: Grzegorz Lalek – skrzypce, Piotr Kopietz – bandoneon, Marcin Olak – gitara, Mirosław Feldgebel – fortepian, Sebastian Wypych – kontrabas, kierownictwo artystyczne, a także soliści L’Orchestre du Joli Bord: Anna Wandtke – skrzypce, Agata Słowikowska – skrzypce, Igor Kabalewski – altówka, Tomasz Błaszczak – wiolonczela. Gościnnie: Lala Czaplicka – śpiew.
18.30 – Stanisław Soyka wraz z zespołem wykona piosenki ze swojej najnowszej płyty „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”.
Ten w pełni autorski album to bezsprzecznie pierwsza tak osobista artystyczna wypowiedź Stanisława Soyki od piętnastu lat. Jest prostolinijny, prawdziwy i szczery.
Autor określa nowy album jako „folk z przymrużeniem oka”, ale – jak dodaje: „Można na nim usłyszeć późne lata 70., rythm & bluesa, wpływy reggae, a także po prostu ballady”. Jest tu polonez, jest i tango, w którym słychać całą amplitudę uczuć – miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest pieśń „Lubię wracać do Warszawy” o miłości do stolicy i o tym, jaka do niej prowadziła droga, a także kompozycja szczególna, jaką jest niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych rodziców – „Mamulu, Tatulu”. Warto poczuć też, jak dobrze czasem się zatrzymać, usiąść na ławeczce-bajeczce i stać się intensywnym obserwatorem ludzkości w jej indywidualnych przejawach. I… nie bać się ciszy, bo „To, co słychać w ciszy, w hałasie zanika”. Jest to przede wszystkim zaproszenie do myślenia, do słuchania, do śpiewania. Stanisław Soyka: „Chciałem pokazać piękno świata – świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także, by te piosenki były dostępne dla każdego, kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i gdy będziecie Państwo jej słuchać, będzie mi miło móc tam Państwa spotkać. I – być może – usiąść wspólnie na muzycznej ławeczce”.
20.00 – Kayah w koncercie The Best
Artystka obdarzona bezsprzecznie jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax – przystani dla artystów innych, oryginalnych, niepokornych. Takich jak ona sama. Jest wszechstronnym muzykiem. Każda jej płyta to próba zmierzenia się z kolejnym gatunkiem muzycznym, inną stylistyką i wrażliwością. Artystka znana zarówno z niekwestionowanych hitów, takich jak „Prawy do lewego”, „Supermenka”, „Testosteron”, „Na językach”, „Za późno”, czy najnowszych „Po co”, „Podatek od miłości” i „Dawaj w długą”, jak i niszowych muzycznych projektów. Kayah to również wspaniała mówczyni motywacyjna, która łącząc funkcje artystki, szefowej firmy, matki i głowy rodziny, poprzez ciekawe anegdoty i zabawne opowieści z własnego życia, doskonale motywuje zgromadzone na spotkaniach osoby, do podejmowania życiowych wyzwań i realizacji marzeń. W programie usłyszymy największe przeboje niekwestionowanej gwiazdy polskiej estrady.

 

🎤 Scena przy ul. Obrońców (obok rzeźby Agnieszki Osieckiej):

Koncerty prowadzi Paweł Sztompke.
▶ 15.00 – Występy szkolne i zespół N.O.R.A.
▶16.30 – Bogdan Hołownia Trio.
Występ najlepszego szachisty wśród jazzmanów i najlepszego jazzmana wśród szachistów, zwanego Robertem de Niro polskiego jazzu. Przed nami koncert powstały z uwielbienia geniuszu Jerzego Wasowskiego i miłości do jazzu – Wasowski podany w swingującym, jazzującym sosie.
Trio (plus wokal) zaprezentuje „Wasowski z górnej półki”. Projekt powstał z inicjatywy młodego wokalisty Piotra Zubka i pianisty jazzowego Bogdana Hołowni, którzy wraz z czołówką polskich muzyków postanowili zgłębić i na nowo odkryć niezwykłą twórczość Jerzego Wasowskiego. Projekt bardzo wyjątkowy, ponieważ proces tworzenia aranżacji do wszystkich utworów nadzorował… sam Wasowski. Nie robił tego oczywiście osobiście, ale dzięki zapiskom z jego nutowego brudnopisu muzycy wiedzieli, za pomocą jakich środków w pełni oddać kunszt kompozytorski Mistrza. Dzięki uprzejmości syna Jerzego Wasowskiego, Grzegorza, i jego żony Moniki, światło dzienne ujrzały piosenki zapomniane, pochowane po szafach i telewizyjnych archiwach, zapisane w brudnopisach i przechowane na starych magnetofonowych taśmach. Panowie te utwory przeczytali na nowo, po czym z szacunkiem do pierwotnego zamysłu kompozytora, dodali do nich odrobinę własnych muzycznych „przypraw”. Wystąpią: Bogdan Hołownia (piano), Wiesław Wysocki (instr. dęte), Michał Jaros (kontrabas) i Piotr Zubek (wokal);
18:00 – występ chóru Alla Polacca od kilkudziesięciu lat działającego przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.
Od kilku lat prowadzi go Anna Bednarska. Dzieci, młodzież, a ostatnio także dorośli śpiewają bardzo różnorodny repertuar, polski i światowy, rozrywkowy i klasyczny. Wszystkiemu przyświeca idea wspólnego muzykowania i pracy nad osiągnięciem pięknego, naturalnego brzmienia i współbrzmienia. Ostatnio przygotowali program „Moniuszko na głosy Alla Polacca” pieśni St. Moniuszki w aranżacjach Andrzeja Żylisa.
19:00 – Musical „Zakochaj się w mojej Warszawie”
Muzyka: Ryszard Szwec; tekst: Wiesława Sujkowska; reżyseria: Piotr Furman; choreografia: Bartosz Figurski; scenografia: Natalia Kołodziej; wyst.: Zbigniew Ayodele, Jagoda Bednarek, Laura Choijiljav, Jan Marczuk, Julia Nawrocka, Aleksander Raczek , Karolina Rogala, Piotr Sieluk, Maciej Tomaszewski, Krystyna Zajkowska, Julia Zulczyk, z gościnnym udziałem Liwii Pawłowskiej. Zespół muzyczny: Adam Rossa (instrumenty klawiszowe), Patryk Sztabiński (akordeon), Mateusz Dobosz (kontrabas), Radosław Mysłek (perkusja).
Opowieść o współczesnej Warszawie i jej rozmaitych mieszkańcach, tych rodowitych i przyjezdnych. Łączy ich jedno: potrzeba miłości. W jej poszukiwaniu zgłaszają się na speed dating. Jednak organizator randki myli numery telefonów randkowiczów. Na skutek pomyłki dochodzi do zabawnych nieporozumień, przy okazji zawiązują się przyjaźnie, a my poznajemy uczestników, ich marzenia, zmartwienia, plany.
Wspaniałe widowisko tworzą młodzi, niezwykle utalentowani, choć początkujący aktorzy, którzy zachwycają energią, a na scenie tworzą świetnie zgrany zespół. Niewątpliwym atutem musicalu jest choreografia stworzona przez Bartosza Figurskiego, która sprawia, że piosenek nie tylko świetnie się słucha, ale też je ogląda. To także zasługa młodych, żywiołowych wykonawców! Tych młodych ludzi przygotował reżyser musicalu Piotr Furman, na co dzień aktor Teatru Rampa. Jego wizja i wiara sprawiły, że „Zakochaj się w mojej Warszawie” to spektakl porywający, który ma szansę skraść serce każdego warszawiaka.
 

🎤 Scena przy ul. Wersalskiej (obok PROMu Kultury Saska Kępa):

Koncerty prowadzi Jakub Przebindowski.
14.30 – Grand Slam Quartet. Gypsy jazzowy kwartet energicznych młodych muzyków.
Zespół powstał w 2015 roku w wyniku fascynacji twórczością Django Reinhardta. Początkowy saksofon tenorowy został zamieniony na sopranowy, aby nadać muzyce bardziej ulicznego brzmienia. Grand Slam Quartet aktywnie koncertuje w Warszawie. Zespół gra gypsy jazzowe klasyki, ale nie stroni też od bardziej współczesnych inspiracji. Skład: Marcin Sulowski – saksofony, Karol Szczubełek – kontrabas, Kinga Kłoczko – skrzypce, Mariusz Pomian – gitara;
16.00 – Wisła Hot Five. Standardy muzyki dixielandowej
Zespół Wisła Hot został założony w 2015 roku przez angielskiego wokalistę, puzonistę i trębacza jazzowego Marka Shepherda oraz grającego na banjo Tadeusza Czechaka w odpowiedzi na zapotrzebowanie fanów tańczących swing, lindy hop i balboa, oraz na muzykę w stylu nowoorleańskiego jazzu. Mark Shepherd przyjechał do Polski 9 lat temu, a entuzjazm i otwartość Polaków oraz wybitny poziom polskich muzyków sprawiły, że postanowił tu pozostać, grać, śpiewać i komponować. Muzycy współpracują na stałe ze szkołą tańca Lindy Hop Swingout.pl. Wisła Hot 4/5/6 występowała na wielu festiwalach (m.in. Noc Kultury w Lublinie, Warsaw Street Party), koncertach czy potańcówkach swingowych (m.in. Warszawa Singera czy Potańcówki na Grochowskiej organizowane przez Sinfonię Varsovię). W tym roku planują nagrać swój pierwszy album. Poza Shepherdem i Czechakiem Bartek Smorągiewicz – klarnet, saksofon, Bartek Łazarski – kontrabas i Maciej Wojcieszuk – perkusja.
17.30 – Kinga Rataj z zespołem. Koncert muzyki fado
Kinga Rataj często powtarza, że śpiew był w niej od zawsze, odkąd tylko pamięta, a inspiracji wokalnych i muzycznych szuka niemal w każdym gatunku. Jest jednym z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce ostatnich lat. Laureatka Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku i Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód”. Dwukrotnie zwyciężyła w legendarnym konkursie „Śpiewać każdy może” w krakowskiej Rotundzie. Przełomem stał się rok 2006, w którym zdobyła główną nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za Najciekawszy Debiut na 42. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W tym samym roku zrodziła się fascynacja muzyką fado (zwana portugalskim bluesem), językiem i kulturą Półwyspu Iberyjskiego. Zaowocowało to powstaniem koncertu, w którym klasyka fado miesza się z jazzem, tangiem i flamenco. Od 2010 roku koncert ten nieprzerwanie zachwyca publiczność w całej Polsce. Miarą sukcesu Kingi Rataj jest fakt, że coraz częściej powraca ze swoim koncertem w te same miejsca, takie jak choćby Ethno Jazz Festival we Wrocławiu, poznański Blue Note, Fado Cafe w Grudziądzu czy legendarna Muzyczna Owczarnia w Szczawnicy. Swoim zamiłowaniem do fado podzieliła się również w 8 edycji programu „Must Be The Music”, gdzie wykonaniem „As meninas dos meus olhos” oczarowała zarówno jurorów, jak i publiczność.
W fado prezentuje takie opanowanie języka portugalskiego, że brana jest za rodowitą Portugalkę, czym wprawiła w zachwyt licznie zebraną portugalską publiczność podczas I Międzynarodowego Kongresu Luzytanistów Polskich w Krakowie we wrześniu 2013 roku. Nie uszło to uwadze entuzjastów i miłośników fado na półwyspie iberyjskim. Artystka została zaproszona na Festival Internacional de Fado de Catalunya / Interfado, a fragment nagrania jednego z koncertów otrzymał status „wideo tygodnia” na Portal do Fado – jednym z najważniejszych portali fado w Portugalii.
19.00 – Mała Orkiestra Dancingowa pod dyrekcją Noama Zylberberga
Oczekiwany przez wielu amatorów tańca występ muzyków, którzy wzięli sobie za cel odtworzenie życia muzycznego międzywojennej Warszawy. Noam Zylberberg to dyrygent, pianista, aranżer i wokalista, który swoim głosem, rodem z przedwojennych filmów, zabiera słuchaczy w świat polskiego filmu, kabaretu i rewii lat 20. i 30. Trzy lata temu przyjechał z Izraela do Warszawy zafascynowany polskimi przedwojennymi piosenkami. „Myślałem, że założę kapelę w Tel Awiwie, gdzie mieszkałem po studiach, i że to będzie hit wśród hipsterów”, śmieje się. Zrobił to w Polsce.
Noam Zylberberg – śpiew/fortepian/kierownictwo artystyczne; Michał Górczyński – klarnet/saksofon; Michał Robak – klarnet; Maurycy Idzikowski – trąbka; Filip Mazur – trąbka; Dagna Sadkowska – skrzypce; Zofia Endzelm – skrzypce; Olga Owczynnikow – skrzypce; Mikołaj Majkusiak – akordeon; Andrzej Izdebski – gitara/banjo; Łukasz Owczynnikow – kontrabas; Krzysztof Szmańda – perkusja/wibrafon.
 

ULICE SASKIEJ KĘPY

 • Francuska 18-28, Paryska 1-15, rondo Wolframa: Targ śniadaniowy i obfitość kulinarnych ciekawostek
 • Plac Przymierza: Miasteczko Artystów Saskiej Kępy – malarzy, rzeźbiarzy, grafików, medalierów, ceramików, fotografików
 • Paryska: Stoiska rzemiosła artystycznego: biżuteria, ceramika, wyroby z drewna
 • Francuska 3-5: namiot Urzędu Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy, Centrum Promocji Kultury, Rada Seniorów Dzielnicy Praga Południe, Biblioteka Publiczna im. Z.J. Rumla przy ul. Meissnera 5
 • Francuska 4: Fundacja KOS – wystawa „Królewskie początki Święta Saskiej Kępy”
  Wystawa składa się z plansz z komiksami na temat Saskiej Kępy z czasów króla Augusta III Sasa oraz dwóch plansz historycznych („Dąb” wg obrazu M. Leszczyńskiego oraz zdjęcia z sadzenia Dębu Saskiego Juniora). Czynne będzie także stoisko informacyjne z dyżurnym prelegentem, opowiadającym o dawnej Saskiej Kępy i promocją publikacji Fundacji Korpusu Ochotników Specjalistów.
 • Francuska 6: Grochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Klub Kultury Seniora
 • Francuska 7-9A: Stowarzyszenie Obywatelskie Saska Kępa – wystawy: „Saska Kępa wczoraj i dziś”, „Ludzie Saskiej Kępy”, „Alfabet Saskiej Kępy”
 • Francuska 8-12: Stowarzyszenie ŁADna Kępa – wystawa „Architekci, Architektura i Miejsca Saskiej Kępy”
 • Francuska 32: Miesięcznik „STOLICA”, Oficyna Wydawnicza Rytm, Księgarnia Dwa Koty
 • Francuska 34: Dom Kultury Orion SBM Spółdzielni Mieszkaniowej Ateńska, Polski Klub Szermierczy
 • Francuska 35: UNICEF, Ambasada Republiki Indonezji
 • Francuska 38: 296 Warszawska Wodna Drużyna Harcerska WIR, Klub Sportowy Delta
 • ul. Paryska 23-25: Stoiska promocyjne saskokępskich szkół ponadpodstawowych
 • Obrońców 12: Otwarta pracownia twórcza Anny Foryckiej-Putiatyckiej. Wystawa malarzy i rzeźbiarzy warszawskich
 • Obrońców 28/30: Doświadczalna Pracownia Litografii im. Pabla Picassa, filia CPK
 • Godz. 17.00 – Litografia & Blues. Koncert zespołu Blues Time oraz wystawa litografii różnych artystów.
  Zespół Blues Time powstał w 2010 roku na Saskiej Kępie w Warszawie. Gra muzykę o wyraźnym charakterze bluesowym, nie stroniąc jednak od boogie, country, ballady czy rocka, często działając w formule tzw. otwartego jamu. Stąd wielu zaprzyjaźnionych muzyków, kolegów i przyjaciół, którzy zawsze się na koncertach pojawiają, często zasiada do wspólnego, spontanicznego grania. Element improwizacji jest jednym z głównych i podstawowych elementów zespołu, i towarzyszy każdemu występowi. Muzykom przyświeca zasada dobrej zabawy ze wspólnego, szczerego grania. Starają się przybliżać słuchaczom klasycznego, amerykańskiego bluesa w jego czystej formie, odciskając jednak na nim swój osobisty urok. Grają spontanicznie i naturalnie, bez specjalnych pretensji do filharmonicznej precyzji, a tym bardziej do list przebojów… Skład: Krzysztof „Kompot” Domański – harmonijka, Zbyszek Jędrzejczyk – gitara akustyczna, śpiew, Włodek Tyl – instrumenty klawiszowe, Piotr Głudkowski – bas, Andrzej Kubacki – perkusja.
 • Prom Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23: Wystawy: „Grafika Henryka Chylińskiego”, „Rafał Olbiński. Plakaty”
 • Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla zaprasza:
  – Wypożyczalnia nr 3, al. Waszyngtona 2b
  – Wypożyczalnia nr 94, Meksykańska 3

Na Święto Saskiej Kępy zaprasza Zarząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy we współpracy z Promem Kultury Saska Kępa i Centrum Promocji Kultury.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Organizacja komunikacji podczas imprezy pn. „Święto Saskiej Kępy 2019”:

od 24.05.2019 (piątek) od godz. 18:00 do 26.05.2019 (niedziela) do godz. 12:00

W związku z organizacją imprezy pn. „Święto Saskiej Kępy 2019” i związanym z tym zamknięciem dla ruchu kołowego ciągu ulic Francuska – Paryska, od dnia 24.05 br. od ok. godz. 18.00 do dnia 26.05 br. do ok. godz. 12.00, linie autobusowe 117, 138 i 146 zostają skierowane w obu kierunkach na następujące trasy objazdowe:

117 – od ronda Waszyngtona: al. Waszyngtona (jezdnia boczna) – Saska – Egipska i dalej swoją trasą podstawową,

138 – od ronda Waszyngtona: al. Waszyngtona (jezdnia boczna) – Saska – Zwycięzców i dalej swoją trasą podstawową,

146 – od ronda Waszyngtona: al. Waszyngtona (jezdnia boczna) – Saska – Zwycięzców –
Wał Miedzeszyński i dalej swoją trasą podstawową.

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:

 • FRANCUSKA 01 i 02,
 • PL. PRZYMIERZA 01 i 02,
 • MEKSYKAŃSKA 01 i 02,
 • WERSALSKA 01 i 02,
 • ATEŃSKA 01 i 02.

Wznawia się funkcjonowanie przystanków:

 • PL. PRZYMIERZA 04, zlokalizowanego na ul. Zwycięzców za skrzyżowaniem
  z ul. Francuską w kierunku ul. Saskiej, który dla linii autobusowych 138 oraz 146 będzie obowiązywał jako stały.
 • STACJA KRWIODAWSTWA 02, zlokalizowanego na ul. Zwycięzców po skręcie w prawo z ul. Saskiej (w kierunku ul. Francuskiej), który dla linii autobusowych 138 oraz 146 będzie obowiązywał jako stały.

 

źródło: 

Zapraszamy mieszkańców i turystów z całej Warszawy, nawiązując do słów Agnieszki Osieckiej:
„Jak dobrze mieć sąsiada,
On wiosną się uśmiechnie,
Jesienią zagada,
A zimą ci pomoże
Przy węglu i przy koksie
I sama nie wiesz, kiedy
Ułoży wam rok się.
Gdy furę zmartwień, kłopotów masz huk,
Do drzwi sąsiada zapukaj puk, puk,
Gdy spotkasz wrogów na drodze swej tłum,
Do drzwi sąsiada zapukaj bum, bum (…).”


Na Święto Saskiej Kępy zaprasza Zarząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

Organizatorami Święta Saskiej Kępy są: Prom Kultury Saska Kępa, Centrum Promocji Kultury oraz Urząd Dzielnicy Praga-Południe.
#ŚwiętoSaskiejKępy, #XIVedycjaŚwiętaSaskiejKępy, #ŚwiętoSaskiejKępy2019, #Jakdobrzemiećsąsiada