Select Page

01/06/2019 (sobota), 12:00, zbiórka przy głównym wejściu do Parku Skaryszewskiego:

Spacer Literacki po Saskiej Kępie cz. 1.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1238311146324128/.

„Zapraszamy na pierwszy z dwóch spacerów literackich po Saskiej Kępie. Miejsc związanych z literaturą jest tutaj tak wiele, że postanowiliśmy podzielić trasę na dwie części. Przekonamy się, że literackie ślady w tej dzielnicy związane są nie tylko z Osiecką i Białoszewskim. Będziemy wspominać bohaterów powieści dawnych i zupełnie nowych, przypomnimy jedną z miejskich legend i opowiemy o tym, który pisał, że tutaj Warszawa „na ksiuty przyjeżdżała”. Wywołamy ducha Gałczyńskiego, wspomnimy znakomitą tłumaczkę Tolkiena, męża Ireny Tuwim, autorkę najpopularniejszej piosenki okupowanej Warszawy, kawiarnię, w której „przed panią róża żółta, a obok pan, co miał tę różę i pani dał” oraz inne miejsca i postaci.

Zapraszamy 1 czerwca 2019 r. (sobota), początek o godzinie 12.00. przy głównym wejściu do Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego (pod popiersiem jego patrona). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 godziny.

Druga część spaceru po Saskiej Kępie 2 czerwca, początek o 12:00 pod pomnikiem Agnieszki Osieckiej
https://www.facebook.com/events/2319364584780832/

Organizator – Stowarzyszenie Salon Literacki. Spacer odbywa się w ramach II Festiwalu Literackiego im. Miśka z Męcińskiej.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie miło „