Select Page

23/06/2019* (niedziela), 12:00, Ogród Powszechny:

Barwy ogrodu / warsztaty dla dzieci /.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1027487040755358/.

„Zapraszamy na zajęcia dzieci w wieku 6-10 lat razem z opiekunami.
Jakich kolorów w ogrodzie jest najwięcej? Jakie pojawiają się na wiosnę jako pierwsze, a na które musimy dłużej czekać? Jakie mogą być kolory roślin czy zwierząt chowających się pod wielkimi zielonymi liśćmi? Czy buraki są zawsze różowo-czerwone, a kalafior biały?
Dużo pytań, a kolorów w ogrodzie – jeszcze więcej!
Podczas naszych czterech spotkań wspólnie stworzymy paletę ogrodowych barw. Oglądając to, co rośnie przed Teatrem Powszechnym, zastanowimy się, czy zielone są tylko liście i łodygi? Opiekując się roślinami, zastanowimy się, czy niebieskie i żółte są tylko kwiaty, czy może też coś potrzebnego roślinom do życia? Sadząc nasiona i sadzonki, zwrócimy uwagę na brązowy i szary – kolory, które wydają nam się smutne, ale też są ważne w ogrodzie.
Mamy nadzieję, że z pełnym zestawem kolorów, jakie tworzą ogrody, nauczymy się lepiej dostrzegać rozmaite odcienie na co dzień. Zaczniemy jeszcze częściej zauważać różnorodność przyrody i ludzi, pielęgnować i dbać o nią, ale też, i przede wszystkim, cieszyć się nią!
Koncepcja i prowadzenie:
Aleksandra Górecka
– edukatorka i animatorka, początkująca graficzka i ilustratorka, absolwentka Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Związana z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, gdzie prowadzi twórcze warsztaty dla dzieci i młodzieży. W 2018 roku prowadziła warsztaty rodzinne “Składniki Ogrodu” w Ogrodzie Powszechnym.
Wstęp wolny.
Warsztaty są organizowane w ramach projektu Festiwal Sztuki i Społeczności „Miasto Szczęśliwe” współfinansowanego przez m.st. Warszaw w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m. st. Warszawy do 2022 roku.
*Terminy warsztatów: 02/06, 09/06, 16/06, 23/06/2019″