Select Page

02/06/2019 (niedziela), 12:00, Stół Powszechny:

Powitańce & VJ W.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/437378836993790/.

„Zapraszamy Was na ostatnie Powitańce z wiosennego cyklu realizowanego we współpracy ze Stołem Powszechnym. Z tej okazji razem z Łukaszem Witkowskim przygotowałyśmy dla Was coś wyjątkowego! Nasze wydarzenie wzbogacą piękne wizualizacje tworzone przez Łukasza na żywo 💫 Dodatkowe bodźce wzrokowe poszerzą nasze doświadczenie sensoryczne w tańcu i w ruchu. Przyjdźcie i doświadczcie sami!

CZYM SĄ POWITAŃCE?
Powitańce to jamy taneczno-ruchowe organizowane w ciągu dnia. Każdy tańczy tak, jak chce, nikt nikogo nie ocenia, ani do niczego nie zmusza. To czas i miejsce na tolerancję i różnorodność, na akceptację i czerpanie przyjemności z ruchu i bezruchu. Każde spotkanie zaczynamy krótką medytacją, z której przechodzimy płynnie do coraz bardziej energicznego ruchu, aż do maksimum. Pierwsze minuty pomagają nam skierować uwagę do wewnątrz. Tańczymy uważnie, słuchamy potrzeb własnego ciała. Improwizujemy, czerpiąc inspirację z wewnątrz i z otoczenia. Eksperymentujemy. Kończymy chwilą relaksu i regeneracji.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?
Wygodny strój, może być nawet przebranie i wodę. Uwalniamy stopy z butów, tańczymy boso, ale można też w skarpetach 👣

POWITAŃCE WSPÓŁTWORZĄ:

Magdala- odpowiada za muzykę, promocję i samą nazwą. Marząc o wyprawie do Afryki najchętniej dzieli się muzyką pełną rytmu, basu i słońca. Pierwsze dyskoteki grała już w podstawówce z kaset. Jej obecnej selekty można posłuchać na mixcloud.com/magdala. Leworęczna słowodawczyni. Wschodnia dusza. Na co dzień pracuje w mediach i robi internety. Uważa, że bakłażan to najpiękniejsze warzywo.

Maja – organizuje, promuje, tworzy flow i moderuje taneczne pobudki. Adeptka jogi według szkoły B. K. S. Iyengara z 6-letnim doświadczeniem. Czerpie inspirację z technik kontakt improwizacji, body-mind centering, ruchu autentycznego i języka Gaga. Jej codzienne rzemiosło to projektowanie produktów digitalowych. Prywatnie – miłośniczka kotów, kuchni roślinnej i dalekich podróży. Filozofka zafascynowana fenomenologią doświadczenia ciała

…a tym razem także Łukasz:

VJ W Związany od ponad 10 lat równolegle z mediami wizualnymi, muzyką i tańcem Łukasz Witkowski (VJ W) odkrył 4 lata temu temu zjawisko tak samo fascynujące jak i niezdefiniowane jakim jest VJing. Przy okazji projektów takich jak zoukowe Summer Zouk Zone i Contemporary Zouk czy tangowe neolongi Fresh Tango przestudiował w praktyce metodologię tworzenia instalacji wizualnych. Jego priorytety w trakcie imprez to jeszcze głębsza imersja tancerzy w muzyce i emocjach jakie ona wywołuje.

🌵WSTĘP FREEWOLNY

W trosce o komfort wszystkich uczestników i wspólne bezpieczeństwo zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i współtworzenia Powitańcy: https://bit.ly/2GaIlRn

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu „Stół Powszechny – miejscem aktywności lokalnej”.