Select Page

05/06/2019 (środa), 19:00, Ogród Powszechny:

Filozofia w ogrodzie – vol 2: Myślenie spiskowe.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/336054310404488/.

„Przez najbliższe miesiące Paweł Boguszewski i Tomasz Stawiszyński będą rozmawiać – ze sobą, z publicznością i z zaproszonymi gośćmi – o różnicach pomiędzy nauką a pseudonauką, o najpopularniejszych współczesnych teoriach spiskowych, o mitach i półprawdach, których w epoce internetu krąży dookoła całe mnóstwo.

Podczas spotkań dowiedzieć się będzie można między innymi, czy światem rządzą zmiennokształtne jaszczury, czy szczepionki powodują autyzm, czy firmom farmaceutycznym zależy, żebyśmy byli chorzy, czy witamina C leczy raka, czy używamy tylko 5% naszego mózgu, czy Ziemia jest płaska oraz czy świadomość istnieje niezależnie od ciała.

Poza tym – prowadzący i ich goście opowiedzą o tym, czym jest wiedza i jak odróżniać ją od wiary, co to jest metoda naukowa, na czym polega uwodzicielski urok myślenia spiskowego, a także – jakie są najpopularniejsze błędy poznawcze i jak się przed nimi ustrzec.

Prowadzenie:
Tomasz Stawiszyński – filozof, eseista, związany z Radiem TOK FM i Kwartalnikiem Przekrój
dr Paweł Boguszewski – neurofizjolog z Instytutu Nenckiego PAN

Wstęp wolny.

Spotkanie organizowane w ramach Ogrodu Powszechnego / Miasta Szczęśliwego: Festiwalu Sztuki i Społeczności 2019 realizowanemu dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.