Select Page

10/06/2019 (poniedziałek), 20:45, PGE Narodowy:

Mecz Polska-Izrael.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2472841222949667/

10 czerwca na PGE Narodowym reprezentacja Polski rozegra kolejny mecz eliminacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020. Tym razem Biało-Czerwoni zmierzą się na PGE Narodowym z reprezentacją Izraela. Zapraszamy do zapoznania się z Informatorem kibica.

HARMONOGRAM:

18:45 – otwarcie bram dla kibiców
20:45 – początek spotkania Polska-Izrael

BILETY NA MECZ:

Bilety na mecz sprzedawane są wyłącznie za pośrednictwem strony bilety.laczynaspilka.pl. Bilety nie są dostępne w punktach sprzedaży, PZPN nie prowadzi także sprzedaży biletów na stadionie w dniu meczu!

WEJŚCIA:

Do dyspozycji kibiców są bramy nr 2, 3 oraz 11. Polecamy wybór bramy, która została wskazana na bilecie, bowiem znajduje się ona najbliżej zakupionego miejsca.

PARKING:

Do dyspozycji kibiców oddajemy parking zewnętrzny czynny w godzinach 6.00-23:59. Liczba miejsc na parkingu jest ograniczona, dlatego rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów postojowych na stronie sklep.pgenarodowy.pl. Wjazd na parking od strony ulic Sokolej i Targowej. W przypadku przyjazdu na parking bez kupionego wcześniej biletu postojowego, nie jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu, że wolne miejsca postojowe będą jeszcze dostępne. W przypadku dostępności wolnych miejsc w dniu imprezy, możliwe będzie ich zakupienie przy wjeździe na parking. W takiej sytuacji prosimy o zachowanie biletów aż do momentu opuszczenia parkingu.

Zachęcamy także do pozostawiania pojazdów na darmowych parkingach P+R (parkuj i jedź) i korzystania z usług komunikacji miejskiej, gdyż w pobliżu PGE Narodowego znajduje się stacja metra i stacja kolejowa – „Warszawa Stadion” a także węzeł komunikacyjny – rondo Waszyngtona, na którym zatrzymuje się wiele tramwajów i autobusów. Posiadacze biletów i zaproszeń na mecz będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów w obrębie 1 strefy biletowej ZTM Warszawa w dniu meczu. Szczegółowe informacje na temat komunikacji miejskiej dostępne są na stronie internetowej www.ztm.waw.pl a mapa parkingów P+R znajduje się tu: www.ztm.waw.pl/parkujijedz. Prosimy jedynie zwrócić uwagę, że w dniu meczu parking P+R „Warszawa Stadion ” nie będzie dostępny.

WYŁĄCZENIA ULIC:

Ulica Siwca wyłączona z ruchu kołowego w dniu 10.06. Wjazd na parking płatny możliwy będzie ulicami Sokolą i Targową. Ruch na Moście Poniatowskiego będzie wyłączony przez kilkanaście minut po zakończeniu meczu. *

OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE:

Wejście dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich – BRAMA NR 1. Dodatkowo tą bramą (lub każdą inną) wchodzą osoby na sektor D13, posiadające bilety EASY ACCESS (os. bez wózka inwalidzkiego, z inną niepełnosprawnością + opiekun).

PRZEDMIOTY ZABRONIONE (ZAKAZ WNOSZENIA):

• broń, przedmioty pirotechniczne, race, petardy, spray, farba
• parasolki z ostrym zakończeniem, kaski
• napoje w puszkach, butelkach szklanych, butelkach plastikowych pow. 0,5 l
• alkohol, narkotyki
• materiały o treściach rasistowskich, ulotki, materiały reklamowe
• wuwuzele i trąbki
• transparenty i flagi o wymiarach większych niż 1,5 x 2m, kije, drzewce ostro zakończone
• wskaźniki laserowe
• buty o metalowych zakończeniach, łańcuchy, ozdoby z kolcami oraz inne przedmioty mogące stanowić zagrożenie
• aparaty fotograficzne z wymienną optyką, kamery, laptopy, Ipady, tablety, selfie stick, plecaki

UWAGA! Przestrzegamy przed wnoszeniem toreb podróżnych, plecaków, walizek (większych niż 25 x 25 x 25cm) i innych przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych.


* UWAGA ZAMKNIĘCIE SASKIEJ KĘPY:

W poniedziałek, 10 czerwca, o godz. 20.45 na PGE Narodowym odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy reprezentacjami Polski i Izraela. Z tego powodu w godz. 18.30 – 20.45 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówek oraz pojazdów jednośladowych, będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. J. Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych. Od godz. 18.30 w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami J. Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą autobusy linii 125 i 202 pojadą ul. Targową do ul. Kijowskiej. Ulicą Targową będzie kursowała także linii 135, a autobusy linii 146 i 147 pojadą al. Zieleniecką.

Po zakończeniu meczu (ok. godz. 22.30), w przypadku gdy duża grupa kibiców będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. Ch. de Gaulle’a a rondem J. Waszyngtona. W takim przypadku na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72. Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z na trasie: pl. A. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – rondo Wiatraczna.

Po zakończeniu spotkania na trasy wyjadą dodatkowe autobusy i tramwaje. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 509 (z ronda J. Waszyngtona w kierunku Nowodworów i Gocławia) oraz tramwajów linii 3 (al. Zieleniecka – Annopol) i 26 (al. Zielenicka – Os. Górczewska).