Select Page

23/06/2019 (niedziela), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Bliżej – koncert Starej Śpiewki.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/610465592801352/.

„Bliżej to koncert-spektakl o próbie nawiązania relacji z drugim człowiekiem i o uczuciach, jakie temu towarzyszą. O tym, jak splatają się nasze historie, jak zataczają koło, jak bardzo są uniwersalne i wspólne. Zaśpiewamy pieśni liryczne, biesiadne i obrzędowe z różnych stron i regionów. O miłości, macierzyństwie,spełnionych i zawiedzionych nadziejach, o zabawie i o stracie. Pieśni, które śpiewano razem i choć powstały w odległych czasach i miejscach, wciąż zachwycają swoim pięknem i ponadczasowym przesłaniem.

Zabrzmią pieśni liryczne, biesiadne i obrzędowe z różnych stron i regionów.

fortepian – Aleksandra Gryka, ruch sceniczny – Mirek Woźniak

Stara Śpiewka to grupa trzynastu kobiet, które tworzą na scenie niezwykły klimat

Śpiew tradycyjny jest doświadczeniem wspólnotowym – okazją do opowiedzenia swojej historii, ale też możliwością wsłuchania się w drugiego człowieka. Śpiewając, jesteśmy bliżej siebie, ale też zapraszamy słuchacza do świata naszych emocji. W dzisiejszej rozproszonej rzeczywistości, w czasach samotności, braku porozumienia warto się na chwilę zatrzymać i pobyć razem.

Starej Śpiewce na fortepianie towarzyszyć będzie Aleksandra Gryka (kompozytorka, pianistka, sound designer.Jej utwory prezentowane były podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej “Warszawska Jesień”, festiwalu Sacrum Profanum, AudioArt i wielu innych. Laureatka 1 nagrody w Konkursie Kompozytorskim EuroArtMeeting, dwukrotnie nominowana do Paszportu Polityki w kategorii Muzyka poważna.)

/ bilety 20 zł /”