Znajdź na Kępie:

„Czy koncerny farmaceutyczne chcą, żebyśmy chorowali?

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Filozofia w Ogrodzie Paweł Boguszewski i Tomasz Stawiszyński przyjrzą się rozmaitym niecnym praktykom koncernów farmaceutycznych. I zastanowią nad jedną z najbardziej rozpowszechnionych teorii spiskowych, której zwolennicy uważają, że w interesie tzw. Big Pharmy leży ukrywanie przed ludźmi prawdziwych lekarstw na rozmaite choroby. Po prostu – biznes to biznes, a koncerny zarabiają przecież na tym, że ludzie chorują. Brzmi przekonująco, prawda? Porozmawiamy o tym już w najbliższą środę i sprawdzimy, ile w tym prawdy, a ile fantazji. Pomówimy także o autentycznych historiach, które rzucają nie najlepsze światło na przemysł farmaceutyczny, m.in. o słynnych aferach z lekami Vioxx i Seroxat.

Prowadzenie:
Tomasz Stawiszyński, filozof, eseista, związany z Radiem TOK FM i Kwartalnikiem Przekrój i dr Paweł Boguszewski, neurofizjolog z Instytutu Nenckiego PAN.

Wstęp wolny.

Spotkanie organizowane w ramach Ogrodu Powszechnego / Miasta Szczęśliwego: Festiwalu Sztuki i Społeczności 2019 realizowanemu dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

%d bloggers like this: