Select Page

07/07/2019 (niedziela), 12:00, Stół Powszechny:

Powitańce w Stole.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2401683446556872/.

„Zapraszamy na ostatnie Powitańce w Stole przed przerwą wakacyjną!

Powitańce to dżemy ruchowo-taneczne odbywające się w ciągu dnia. Razem współtworzymy bezpieczną przestrzeń otwartą na różnorodność, spontaniczność, improwizację i eksperyment. My dbamy o Twoje dobre samopoczucie, zabieramy Cię w muzyczną podróż i oferujemy wskazówki, z których możesz skorzystać, jeśli chcesz. Rozbudzamy Twoją ciekawość i chęć eksploracji, wprowadzamy Cię w błogi stan, w którym rozwija się Twój indywidualny taniec. Ty, natomiast, tańczysz, tak jak chcesz. To jaki będzie będzie Twój ruch – czy dynamiczny i pełny, a może łagodny i minimalny, zależy od Ciebie. Wspólnie tworzymy przestrzeń dla swobodnej ekspresji.

JAK TO ROBIMY?
Zaczynamy razem krótką medytacją, z której przechodzimy płynnie do coraz bardziej energicznego ruchu. Pierwsze minuty pomagają nam skierować uwagę do wewnątrz, w kolejnych otwieramy się także na bodźce zewnętrzne. Tańczymy uważnie, słuchamy potrzeb własnego ciała, czerpiąc jednocześnie inspirację z otaczających nas dźwięków, obrazów i zapachów. Kończymy chwilą relaksu i regeneracji. Ogólnie jest wesoło, przyjemnie i luźno! Nie musisz umieć tańczyć, wystarczy, że przyjdziesz i pozwolisz sobie na spontaniczny ruch.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?
Wygodny strój i wodę pitną. Uwaga! Uwalniamy stopy z butów i tańczymy boso!

POWITAŃCE WSPÓŁTWORZĄ ⤵
✧ Magdala – odpowiada za muzykę. Marząc o wyprawie do Afryki najchętniej dzieli się brzmieniami pełnymi rytmu, basu i słońca. Pierwsze dyskoteki z kaset grała już w podstawówce. Jej obecnej selekty można posłuchać na mixcloud.com/magdala. Leworęczna słowodawczyni. Wschodnia dusza. Na co dzień pracuje w mediach i robi internety. Uważa, że bakłażan to najpiękniejsze warzywo.
✧ Maja – odpowiada za flow i moderację. Od wielu lat praktykuje jogę i improwizację taneczną. Czerpie inspirację z technik Kontakt Improwizacji, Body-Mind Centering, Ruchu Autentycznego, języka Gaga oraz fenomenologii doświadczenia ciała. Jej codzienne rzemiosło to projektowanie interfejsów. Prywatnie – miłośniczka kotów, kuchni roślinnej i dalekich podróży.

WSTĘP FREEWOLNY!
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W trosce o komfort wszystkich uczestników i wspólne bezpieczeństwo zachęcamy do zapoznania się z regulaminem wydarzenia: https://bit.ly/2GaIlRn

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu „Stół Powszechny – miejscem aktywności lokalnej”
.”