Select Page

12/07/2019 (piątek), 19:00, Ogród Powszechny:

Rozmowy o klimacie vol.4.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2307432979574944/.

„Od lęku do działania: psychologia postaw wobec zmian klimatu.

Opowiemy i zaprosimy do rozmowy o tym, dlaczego wiedza o zmianie klimatu jest przez jednych przyjmowana, mimo dużych kosztów emocjonalnych związanych z jej akceptacją i konieczności zmiany zachowań i podjęcia działania. Inni natomiast wpierają ją, zaprzeczają jej lub wręcz z nią walczą, stając się denialistami klimatycznymi mimo jednoznacznych i naocznych dowodów kryzysu klimatycznego. Jak w takim razie komunikować zmianę klimatu? Jak praca z własnym lękiem może wyglądać w gabinecie terapeuty i w życiu codziennym. Co pomaga, a co przeszkadza przejść do działania?

Gość:
dr Magdalena Budziszewska jest psychologiem, psychoterapeutką, adiunktem na wydziale Psychologii UW. W swoich badaniach przygląda się miedzy innymi temu jak ludzie radzą sobie emocjonalnie z wiedzą o zmianie klimatu, z lękiem i depresją klimatyczną. Zajmuje się także zagadnieniami psychologii społecznej i wychowawczej. Współpracowniczka Centum Badań nad Uprzedzeniami UW.

Prowadzący:
dr hab. Jan Chwedeńczuk, wykładowca na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Wstęp wolny.

Partnerem cyklu jest Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego
Patron medialny: naukaoklimacie.pl

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.