Select Page

24/07/2019 (środa), 19:00, Ogród Powszechny:

Filozofia w Ogrodzie, vol.6: Teorie spiskowe.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/315665822646995/.

„Teorie spiskowe – pożytki i zagrożenia.

Podczas ostatniego spotkania z letniego cyklu Filozofii w Ogrodzie, porozmawiamy o zaletach i wadach myślenia spiskowego. W perspektywie psychologicznej, społecznej i ewolucyjnej. Jakie korzyści przynosi nam ta szczególna dyspozycja umysłu do dostrzegania połączeń tam, gdzie ich na pierwszy rzut oka nie widać? Dlaczego zarazem zwodzi nas na manowce? Jak czerpać z niej konstruktywnie i jak chronić się przed jej uwodzicielskim urokiem? Na te właśnie pytania spróbujemy odpowiedzieć. Będziemy także zachęcać do podzielenia się własnymi spiskowymi przekonaniami. Wszelkie najbardziej nawet niecodziennie teorie będą mile widziane.

Wstęp wolny.

Prowadzenie:
Tomasz Stawiszyński, filozof, eseista, związany z Radiem TOK FM i Kwartalnikiem Przekrój i dr Paweł Boguszewski, neurofizjolog z Instytutu Nenckiego PAN.


Spotkanie organizowane w ramach Ogrodu Powszechnego / Miasta Szczęśliwego: Festiwalu Sztuki i Społeczności 2019 realizowanemu dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.