Select Page

07/09/2019 (sobota), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Vivaldi / Piazzolla / Cztery Pory Roku.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/461095437779741/.

„”Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego i „Cztery pory roku” Astora Piazzoli.
Skonfrontowane dwie różne epoki i dwie różne emocjonalności…

Antonio Vivaldi żyjący we Włoszech w latach 1678-1741 swój cykl koncertów skrzypcowych, które świetnie znamy, pisał ok.1725 roku. Jego Cztery Pory Roku , to dziś jedno z najsłynniejszych dzieł muzycznych epoki baroku, jedna z najbardziej rozpoznawalnych kompozycji na świecie.
W taki właśnie muzyczny sposób Vivaldi widział i czuł pory roku.
Ponad 200 lat później na innym kontynencie – w Ameryce Południowej, swoje „Cztery pory roku” (Cuatro Estaciones Portenas) skomponował Astor Piazzola, kompozytor tanga argentyńskiego.
Piazzolla widzi pory roku już inaczej, ale czerpie inspiracje od Vivaldiego.
Na ile Świat się zmienił?
Zmieniła się stylistyka, ale emocje zostają te same…

Anna Wandtke – skrzypce
Jacek Małachowski – akordeon
Piotr Kopietz – bandoneon, akordeon
Sebastian Wypych – kontrabas i kierownictwo artystyczne

Zespół powstał z inicjatywy skrzypaczki Anny Wandtke oraz kontrabasisty Sebastiana Wypycha. Skupia znakomitych muzykówz Polski i z zagranicy, zarówno solistów, jak i kameralistów.
Pod dyrekcją Sebastiana Wypycha artyści wykonują wiele różnorodnych programów, bardziej i mniej tradycyjnych, często przy udziale gości specjalnych decydujących o charakterze danego projektu (podobny model działania prezentuje Orpheus Chamber Orchestra z Nowego Jorku).
Pierwotny skład The New Art Ensemble powstał w 2003 roku podczas The UBS Festival & Academy w Verbier. W ramach tego festiwalu zespół dał szereg koncertów w całej Szwajcarii.
Od tego czasu muzycy The New Art Ensemble występowali w wielu prestiżowych salach koncertowych, m.in. w większości polskich Filharmonii i Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, także w ramach festiwali, m.in. Sezonu Kultury Polskiej w Rosji (Kostroma 2008), Festiwalu Muzyki Kameralnej w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, czy Muzycznego Festiwalu w Łańcucie.

Artyści podczas koncertu wykonają arcydzieło muzyki epoki baroku „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego, a także „Pory Roku” Astora Piazzolli w autorskim opracowaniu na skrzypce, bandoneon, akordeon i kontrabas z elementami improwizacji.

Bilety 15 zł – w PROMie oraz dostępne również na portalu www.ewejsciowki.pl”