Select Page

16/09/2019 (poniedziałek), 19:30, Stół Powszechny:

Filmy w Stole /// Steve Banon. Czas Przełomu.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/396441381015993/.

„Stół Powszechny zaprasza we wrześniowe poniedziałki na pokazy filmów we współpracy z Millennium Docs Against Gravity.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona!

16 WRZEŚNIA – STEVE BANNON. CZAS PRZEŁOMU:
kraj/rok: Stany Zjednocozne /2019
reżyseria: Alison Klayman
czas trwania: 95 minut

Steve Bannon to człowiek, który pomógł wprowadzić Donalda Trumpa do Białego Domu. Był szefem jego kampanii wyborczej, a potem doradcą i jednym z najbardziej wpływowych członków administracji rządowej. Jego nominacja na szefa strategów Białego Domu i do Rady Bezpieczeństwa Narodowego spotkała się z poparciem skrajnie prawicowych wyborców. Bannon to jeden z liderów ruchu „alt-right”, tzw. „alternatywnej prawicy”, czyli szerokiej antyestablishmentowej koalicji, która kładzie nacisk na tradycję, odrzuca nowoczesność, opowiada się za polityką antyimigrancką, antyglobalizmem, propaguje pogardę dla słabszych, kult „machismo” i „białego nacjonalizmu”. Sam określa siebie jako „populistyczny nacjonalista”. I choć odsunięto go od wpływów, a Trump go zdymisjonował, nie zrezygnował z szerzenia swoich poglądów. Film przedstawia, kim tak naprawdę jest ten kontrowersyjny polityczny i społeczny aktywista.

Reżyserka podąża za Bannonem przez około 15 miesięcy, począwszy od jego pamiętnego odejścia z Białego Domu w 2017 roku, na 2018 roku kończąc. Rzuca światło na jego starania o mobilizację i zjednoczenie skrajnie prawicowych partii w celu zdobycia miejsc w wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju 2019 roku. Bez względu na to, czy Bannon jest szczery, czy cyniczny w swoich poglądach, okazuje się mistrzem w zacieraniu znaczeń. Doskonale radzi sobie z dziennikarzami i wie, jak wykorzystać nienawiść, strach i wściekłość obywateli.

23 WRZEŚNIA – STROICIEL HIMALAJÓW

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. Film wyświetlany jest w ramach projektu „Stół Powszechny – miejsce spotkań twórczych”