Select Page
20-22/09/2019 (piątek – niedziela), 17:00, różne lokalizacja na Saskiej Kępie i w całej Warszawie:

WarsawByArt 2019.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/363799464309156/.

Wydarzenia na Saskiej Kępie (FB):

„Już po raz trzeci spotykamy się podczas WarsawByArt, cyklicznego wydarzenia kulturalnego, które odbywa się w stolicy.

WarsawByArt powstał z inicjatywy właścicieli i kuratorów warszawskich galerii sztuki przy aktywnym współudziale osób zaangażowanych w kształtowanie wizerunku i treści współczesnej kultury polskiej.
Biorą w nim udział zarówno galerie prywatne jak i galerie o charakterze społecznym, a także instytucje związane z życiem kulturalnym stolicy. Wspólnym celem uczestników jest szeroko pojęta promocja sztuki współczesnej oraz budowanie wizerunku Warszawy jako metropolii bogatej kulturowo oraz wzmacnianie jej konkurencyjności w Europie.
WarsawByArt udowodnił, że w stolicy istnieje platforma dla prezentacji różnorodnej oferty artystycznej – wypracowano także model współpracy instytucji, które z punktu widzenia rynkowego są dla siebie konkurencyjne.
Uczestnicy WarsawByArt pragną stworzyć rodzaj potrzeby i mody na odwiedzanie galerii i instytucji prezentujących wystawy artystów współczesnych.

Podobnie jak w poprzednim roku Festiwal objęty został patronatem Ambasady Szwajcarii, Przedstawicielstwa Walonii-Brukseli. W tym roku dołączył do nas Instytut Kultury Węgierskiej oraz Instytut Camõesa. Rozpoczęliśmy współpracę z Festiwalem Culturescapes z Bazylei działającym od 2002 roku, który będzie organizatorem wydarzenia Sofalesungen Lectures Canap.

Pełny program tegorocznego weekendu oraz mapkę z lokalizacjami galerii znajdziecie tu: ”