Select Page

27/09/2019 (piątek), 20:00, Stół Powszechny:

Slam komunistyczny + benefit.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/474300163418423/.

„Stół Powszechny zaprasza na siódmy slam w Stole, tym razem na tematy komunistyczne, literackie formy oporu wobec sojuszu kapitalizmu z faszyzmem, kościoła z liberałami, przeciwko paradygmatom zysku i eksploatacji.

Piszcie i przynoście teksty już napisane, które godzą w egoizm elit, które stają po stronie równości i wolności, opowiadają się za kooperacją, wspólnym podejmowaniem decyzji, szacunkiem pomiędzy wszystkimi członkami i członkiniami ludzko-nieludzkiej wspólnoty.

Przychodźcie z wierszami, z prozą, z manifestami, z najróżniejszymi tekstami z głowy i kartki – o walce klas, o nowym, lepszym świecie, o upodmiotowieniu międzygatunkowym, o tym, jak wyobrażacie sobie komunizm; jak powinny wyglądać relacje pracy, kiedy już uwolnimy się od przymusu pracy najemnej, a środki produkcji naprawdę znajdą się w rękach społeczeństwa.

Albo jeśli chcecie po prostu wykrzyczeć wasz sprzeciw wobec neokapitalizmu, codziennego upokorzenia, faszyzmu czy patriarchatu.

Wystąpić można pojedynczo albo WIELOOSOBOWO (od 2 do 5 osób).
ZAPISY DLA OSÓB CHCĄCYCH WYSTĄPIĆ: gromadka@riseup.net

ZASADY: Każda z osób (lub grupa osób) występujących ma do dyspozycji 3 minuty. Teksty wykorzystane w slamie muszą być oryginalnymi utworami osoby występującej (lub grupy osób). W półfinale osoby mają 3,5 minuty, a w finale – 4 minuty. Dlatego najlepiej przygotować sobie trzy teksty! Występujemy BEZ REKWIZYTÓW.

NAGRODA DLA OSOBY ZWYCIĘSKIEJ GŁOSAMI LUDU: będzie!.

ZAPRASZAMY!
STÓŁ POWSZECHNY
AUTONOMICZNA PRZESTRZEŃ EDUKACYJNA
KWARTALNIK „WAKAT”