Select Page
27/09/2019 (piątek), 18:00, Stół Powszechny:

Święto pracy? Spotkanie wokół nowego numeru Wakatu.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/682836762221002/,

„Dwa miesiące temu zaprosiłyśmy Was do współtworzenia 44-45 numeru „Wakatu”, w którym piszecie o Waszym pracowniczym „tu i teraz” i o tym, jak widzicie przyszłość pracy. Pytałyśmy m.in. o to, co jest dla was jej kluczowym problemem, o związane z nią utopie i dystopie, w jakim stopniu praca wiąże się z położeniem klasowym i geopolitycznym pracownic i pracowników, w jaki sposób może dokonać się jej wyzwolenie, jakie literatury, twórczości, nauki, polityki podejmują to wyzwanie.

Pytaliśmy też, jakie znaczenie ma praca w świecie postępującej automatyzacji, w jaki sposób i za pomocą jakich strategii oporu budować międzygrupową i międzyklasową solidarność pracowniczą i czy świat pracy nie powinien dziś do postulatów godnych wynagrodzeń i skrócenia czasu pracy dodać haseł bezwarunkowego dochodu podstawowego oraz wolności od przymusu pracy najemnej. Wreszcie: jak wyglądałoby społeczeństwo zorganizowane na zasadzie dobrowolności pracy.

Teraz chcielibyśmy przedstawić Wam efekty tej wspólnej pracy i porozmawiać o tym, co wyłania się zza tego obrazu.

W spotkaniu udział wezmą redaktorki i redaktorzy numeru: Joanna Bednarek, Michał Czaja, Sylwia Głuszak, Michał Kasprzak, a także autorki/autorzy i zaproszone gościnie.

Przeczytamy również wybrane wiersze i inne teksty budujące pracowniczą wspólnotę oporu i protestu.

A tuż po spotkaniu zapraszamy w tym samym miejscu na Slam Komunistyczny: https://www.facebook.com/events/474300163418423/

Stół Powszechny & Wakat on-line

Do zobaczenia! ”