Select Page
11/10/2019 (piątek), 18:00, Stół Powszechny:

Powitańce dla Ziemi #1 START.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/497457557501889/.

„Masz ochotę na swobodny ruch bez struktur i narzuconych sekwencji? Chcesz zatańczyć swój własny organiczny taniec lub eksperymentować z różnymi formami? Poszukujesz języka swojego ciała, inspirując się otoczeniem dźwięków, obrazów i zapachów? A może po prostu chcesz poskakać, poturlać się i zwyczajnie czerpać przyjemność z doświadczenia ciała w ruchu? My na wszystkie te pytania mamy jedną odpowiedź: Tak! Dlatego robimy Powitańce. Masz podobnie? Jeśli tak, to po prostu chodź i tańcz!

Czym są Powitańce?
Powitańce to dżemy ruchowo-taneczne, w ramach których wspólnie tworzymy bezpieczną przestrzeń otwartą na różnorodność, swobodną ekspresję, improwizację i eksperyment. My dbamy o Twoje dobre samopoczucie i zabieramy Cię w muzyczną podróż. Rozbudzamy Twoją ciekawość i chęć eksploracji. Wprowadzamy Cię w błogi stan, w którym rozwija się Twój naturalny ruch. Ty, natomiast, po prostu tańczysz, tak jak chcesz.

Co robimy na Powitańcach?
Zaczynamy krótką medytacją, z której przechodzimy płynnie do coraz bardziej energicznego ruchu. Pierwsze minuty pomagają nam skierować uwagę do wewnątrz, w kolejnych otwieramy się także na bodźce zewnętrzne. Przez cały czas słuchamy potrzeb własnego ciała. Kończymy chwilą relaksu i regeneracji. Ogólnie jest wesoło, przyjemnie i luźno! Nie musisz umieć tańczyć, wystarczy, że przyjdziesz i pozwolisz sobie na spontaniczny ruch.

Powitańce dla Ziemi #1
Dobro naszej planety nie jest nam obojętne, dlatego też dołączamy do nieformalnej inicjatywy #taniecdlaZiemi. Chcemy aktywnie wspierać organizacje, które działają na rzecz powstrzymania zmian klimatycznych, zachowania bioróżnorodności oraz ochrony zagrożonych gatunków zwierząt. Na Powitańcach dla Ziemi wystawiamy puszkę, do której możesz dobrowolnie wrzucić 5, 10, 20zł – tyle ile czujesz i chcesz. Benefit z Powitańców dla Ziemi #1 przekażemy organizacji Inicjatywa Dzikie Karpaty.

O organizatorkach:

Magdalena Gorbacz
Odpowiada za muzykę. Marząc o wyprawie do Afryki najchętniej dzieli się brzmieniami pełnymi rytmu, basu i słońca. Pierwsze dyskoteki z kaset grała już w podstawówce. Jej obecnej selekty można posłuchać na mixcloud.com/magdala. Zawodowo działa w obszarze kultury, rozrywki i mediów internetowych. Entuzjastka tanecznej imrowizacji. Jednym zdaniem: HeartCore &transceDANCEyeah!

Maja Miśta
Odpowiada za flow i moderację. Od wielu lat praktykuje jogę Iyengara. W tańcu stale odkrywa nowe formy ruchu i improwizacji. Czerpie inspirację z technik Kontakt-Improwizacji, Body-Mind Centering, języka Gaga oraz fenomenologii doświadczenia ciała. Uczy się także od swojego kota Oriona. Jej codzienne rzemiosło to projektowanie user experience. Lubi podróżować z plecakiem, odkrywać dziką naturę oraz miejskie zaułki.

 

𝐂 𝐨 𝐦 𝐞 & 𝐃 𝐚 𝐧 𝐜 𝐞 !

🕗 Start: godz. 18:00
Zaczynamy punktualnie!

📅 27/09/19 Piątek

📍Stół Powszechny (kawiarnia Teatru Powszechnego)
ul. Zamoyskiego 20, 03-801 Warszawa
Tańczymy w sali warsztatowej znajdującej się na dole po lewej stronie.

🎒Co zabrać ze sobą?
Wygodny strój i wodę pitną lub kubek, który napełnisz wodą na miejscu.
Uwaga! Uwalniamy stopy z butów i tańczymy boso!

🎉Wstęp freewolny!
Wydarzenie jest bezpłatne. Możesz, natomiast, dobrowolnie wziąć udział w zbiórce na rzecz organizacji działającej dla dobra naszej planety.

📃Regulamin
W trosce o komfort wszystkich uczestników i wspólne bezpieczeństwo zachęcamy do zapoznania się z regulaminem wydarzenia: https://bit.ly/2GaIlRn

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu „Stół Powszechny – miejscem aktywności lokalnej”.”