Select Page
13/10/2019 (niedziela), 20:45, PGE Narodowy:

Mecz Polska-Macedonia

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1122366944631140/

13 października 2019 na na PGE Narodowym odbędzie się mecz eliminacyjny do EURO 2020, pomiędzy drużynami Macedonii i Polski.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej, 13 października, zmierzy się na PGE Narodowym z Macedonią Północną w walce o awans do mistrzostw Europy 2020. W pierwszym starciu Polaków z Macedończykami, do którego doszło w Skopju, Biało-Czerwoni pokonali rywali 1:0. Zachęcamy do zapoznania się z informatorem kibica.

HARMONOGRAM:
 • 18:45 – otwarcie bram dla kibiców
 • 20:45 – początek spotkania Polska – Macedonia Północna

 

BILETY NA MECZ:

Sprzedaż biletów na mecz odbywa się wyłącznie za pośrednictwem strony www.bilety.laczynaspilka.pl. PZPN nie prowadzi sprzedaży w punktach stacjonarnych ani na stadionie w dniu meczu.

 

WEJŚCIA:

Goście wchodzą na PGE Narodowy korzystając z bram:

 • Brama nr 1 (Osoby z niepełnosprawnościami oraz Goście Strefy VIP SILVER)
 • Bram nr 2, 3, 10, 11 (Goście z biletami na trybunę dolną, górną i sektory K)
 • Bramy nr 5 (Goście Strefy VIP GOLD)
Prosimy o kierowanie się do bram wskazanych na Państwa biletach.

 

OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI ORAZ Z URAZAMI UTRUDNIAJĄCYMI PORUSZANIE SIĘ

Wejście dla osób z niepełnosprawnościami odbywa się bramą nr 1.

Wjazd do bryły obiektu bramą nr 6 – tylko i wyłącznie za okazaniem karty wjazdowej przyznanej przez PZPN i biletu na wydarzenie na miejsca N przeznaczone dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Osoby, które nie posiadają karty wjazdowej wydanej przez PZPN mogą za okazaniem legitymacji parkingowej osoby niepełnosprawnej pozostawić pojazd przy bramie nr 1.

Bramą nr 1 (lub każdą inną) wchodzą osoby posiadające bilety EASY ACCESS (os. bez wózka inwalidzkiego z inną niepełnosprawnością wraz z opiekunem).

Osoby, które nie posiadają orzeczonej niepełnosprawności, jednak mają problemy z poruszaniem się, są proszone o kontakt z Koordynatorem ds. osób z niepełnosprawnością poprzez wysłanie maila na adres niepelnosprawni@pgenarodowy.pl.

 

PARKING:

W dniu wydarzenia na błoniach PGE Narodowego w godzinach 6:00 – 24:00 będzie działać parking. Sprzedaż biletów postojowych odbywa się przez Internet oraz będzie prowadzona na miejscu w miarę dostępności miejsc. Rekomendujemy zakup za pośrednictwem naszego sklepu internetowego – TUTAJ, dzięki czemu zyskają Państwo gwarancję miejsca postojowego w dniu meczu i zapłacą 20 procent mniej (w porównaniu do ceny biletów dostępnych na miejscu).

 

Ceny biletów w sklepie internetowym (SKLEP):
 • Motocykl – 12 zł
 • Samochód osobowy – 20 zł
 • Bus – 40 zł
 • Autokar – 80 zł

 

Ceny biletów przy wjeździe na parking (bilety będą sprzedawane w miarę dostępności miejsc):
 • Motocykl – 15 zł
 • Samochód osobowy – 25 zł
 • Bus – 50 zł
 • Autokar – 100 zł
Zachęcamy także do pozostawiania pojazdów na darmowych parkingach P+R (parkuj i jedź) i korzystania z usług komunikacji miejskiej. W pobliżu PGE Narodowego znajduje się stacja metra i stacja kolejowa – „PKP Warszawa Stadion”, a także węzeł komunikacyjny – Rondo Waszyngtona, przy którym zatrzymują się liczne linie tramwajowe i autobusowe.

 

Posiadacze biletów i zaproszeń na mecz będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów w obrębie 1 strefy biletowej ZTM Warszawa w dniu meczu. Szczegółowe informacje na temat komunikacji miejskiej dostępne są na stronie internetowej www.ztm.waw.pl, a mapa parkingów P+R znajduje się pod adresem www.ztm.waw.pl/parkujijedz. Prosimy zwrócić uwagę, że w dniu meczu parking P+R „Warszawa Stadion” nie będzie dostępny.

 

WYŁĄCZENIA ULIC:

W dniu meczu z ruchu kołowego od godziny 9:00 do ok. 23:00 z ruchu kołowego będzie wyłączona ulica Siwca.

UWAGA, ZAMKNIĘCIE SASKIEJ KĘPY:

„W niedzielę, 13 października o godz. 20.45 na PGE Narodowym odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy reprezentacjami Polski i Macedonii. Ograniczony będzie wjazd na Saską Kępę.

W godz. 18.30 – 20.45 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych, będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński.

Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych.

Po zakończeniu meczu (ok. godz. 22.30), w przypadku gdy duża grupa kibiców będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. Ch. de Gaulle’a a rondem J. Waszyngtona.

Komunikacja:
Od godz. 18.30 w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami J. Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą autobusy linii 125 i 202 pojadą ul. Targową do ul. Kijowskiej. Ulicą Targową będzie kursowała także linia 135, a autobusy linii 146 i 147 pojadą al. Zieleniecką.

Od ok. godz. 22.30, w przypadku zamknięcia mostu Józefa Poniatowskiego, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z na trasie: pl. A. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – rondo Wiatraczna.

Po zakończeniu meczu na trasy wyjadą dodatkowe autobusy i tramwaje. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 509 (z ronda J. Waszyngtona w kierunku Nowodworów i Gocławia) oraz tramwajów linii 3 (al. Zieleniecka – Annopol) i 26 (al. Zielenicka – Os. Górczewska).”