Select Page
25/10/2019 (piątek), 20:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Mafalda Vasques z zespołem – koncert fado.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2452473574790485/.

„Po sukcesie styczniowego koncertu Mafalda Vasques- Página z zespołem powraca do Warszawy! Jedna z najlepszych fadistek młodego pokolenia tym razem wystąpi w PROM Kultury Saska Kępa. Zapraszamy na wyjątkowy wieczór z muzyką fado w oryginalnym wydaniu.

W trakcie koncertu przywołując klimat Lizbony, podejmiemy próbę zrozumienia saudade – swego rodzaju melancholii, tak bardzo obecnej w pieśniach fado, i tak ponoć bliskiej do nostalgii właściwej nam Polakom.

Mafalda Vasques to jedna z najlepszych, portugalskich wokalistek fado młodego pokolenia. Piękna i utalentowana śpiewaczka swoją przygodę z muzyką zaczęła już w wieku 8 lat, całkowicie poświęcając się muzyce. Zdobywała liczne i prestiżowe nagrody w konkursach fado, występowała na największych scenach całego kraju oraz w domach fado w Lizbonie. Jej cudowny głos szybko został doceniony przez rodaków, którzy określają ją jako wschodzącą gwiazdę muzyki fado. Występowała także po za granicami swojego kraju, m.in. na Wyspach Zielonego Przylądka, w Luksemburgu, czy na Azorach. Do Polski przyjedzie po raz drugi, a towarzyszyć będzie jej 3-osobowy zespół doświadczonych gitarzystów.

Mafalda Vasques – Śpiew
Rogério Mestre – Guitarra Portuguesa
Carlos Franco – Viola de Fado
José Pedro Grazina – Viola Baixo

 

Bilety w cenie 30 PLN w przedsprzedaży oraz 40 PLN w dniu koncertu:

  • ONLINE: https://www.interticket.pl/program/mafalda-vasques-w-warszawie-wieczor-fado-5411
  • STACJONARNIE: Od 1 października w kasach PROM Kultury Saska Kępa”