Select Page
25/10/2019 (piątek), 20:00, Teatr/Stół Powszechny:

Slam kłirowy + benefit na Chrząszczyki.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/374015620140623/.

„Zapraszamy na ósmy slam w Stole Powszechnym, tym razem na tematy lesbijskie, gejowskie, transpłciowe, niebinarne.

Piszcie i przynoście teksty już napisane, które atakują dyskryminujących, bronią dyskryminowane, podważają system myślenia i matryce władzy.

Przychodźcie z walecznym słowem w głowie lub na kartce, z wierszami, z prozą, z najróżniejszymi tekstami o czystym kłirze i kłirze zmieszanym z innymi fajnymi ideologiami typu socjalizm czy anarchizm.

ZAPISY DLA OSÓB CHCĄCYCH WYSTĄPIĆ: gromadka@riseup.net

ZASADY: Każda z osób występujących ma do dyspozycji 3 minuty. Teksty wykorzystane w slamie muszą być oryginalnymi utworami osoby występującej. W półfinale osoby mają 3,5 minuty, a w finale – 4 minuty. Dlatego najlepiej przygotować sobie trzy teksty! Występujemy BEZ REKWIZYTÓW.

NAGRODA DLA OSOBY ZWYCIĘSKIEJ GŁOSAMI LUDU: informacje wkrótce!

BENEFIT na CHRZĄSZCZYKI. Działajmy od 1999 (niebawem będziemy świętować swoje 20 urodziny) najpierw jako grupa nieformalna a od 2013 jako Klub Sportowy. W naszej działalności odnosimy się do barier kulturowych, które uniemożliwiają dostępu do piłki nożnej kobietom i osobom nieheternornatywnym. Podchodzimy do tych barier szeroko, zdajemy sobie sprawę, że bariery nawarstwiają się, bo kobiety, osoby trans, niebinarne, queer różnią się też względem np. pochodzenia, sprawności, statusu czy wieku. W naszych projektach staramy się uwzględnić wszystkie te aspekty. Działamy po to, by tworzyć miejsce dla wykluczonych w piłce nożnej, miejsce bezpieczne od uprzedzeń i dyskryminacji, żeby tworzyć nową kulturę piłkarską, która bazuje na solidarności a nie na rywalizacji, która skupia się na zabawie, dobrym samopoczuciu, świadomości ciała, różnorodności. Konkretnie: organizujemy szkolę piłki nożnej dla dorosłych kobiet, osób trans, niebinarnych i queer – Kobiecą* Akademię Piłkarską, turnieje „Futbol Przeciw Homofobii” i inne wydarzenia takie jak warsztaty, debaty, imprezy, wystawy i pokazy filmowe a nasze drużyny biorą udział w turniejach organizowanych w podobnym duchu.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Stół Powszechny – miejsce spotkań twórczych”