Select Page
30/10/2019 (środa), 19:00, Stół Powszechny:

Filozofia w Ogrodzie: Śmierć – vol. 2.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/438952806762069/.

„Na kolejnym w tym sezonie spotkaniu filozoficznym porozmawiamy o tym dlaczego przyroda „wymyśliła” śmierć, czyli o śmierci w perspektywie teorii ewolucji. Naszym gościem będzie prof. Jerzy Dzik, paleontolog, ewolucjonista, dyrektor Instytutu Paleontologii Polskiej Akademii Nauk i kierownik Zakładu Paleontologii i Ewolucji na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

W jesienno-zimowej odsłonie „Filozofii w Ogrodzie” mierzymy się z tematyką śmierci. Staramy się zdjąć z niej odium kulturowego tabu. Rozmawiamy o niej i o wszystkim co się z nią wiąże – o lęku przed własną śmiercią, o rozpaczy z powodu śmierci bliskich – w otwarty, pozbawiony uprzedzeń sposób. Zaprosimy lekarzy, biologów, psychoterapeutów, teologów, duchownych różnych wyznań, filozofów i socjologów, żeby naświetlić zagadnienie śmierci z maksymalnie wielu punktów widzenia. Zapraszamy do udziału wszystkich, bez wyjątku. Bo przecież wszyscy, bez wyjątku, umrzemy.

Prowadzenie:
Tomasz Stawiszyński – filozof, eseista, związany z Radiem TOK FM i Kwartalnikiem Przekrój
dr Paweł Boguszewski – neurofizjolog z Instytutu Nenckiego PAN.

Wstęp wolny.

Spotkania odbywają się w ramach projektu „Stół Powszechny – miejsce spotkań twórczych”. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.