Select Page
09-11/11/2021 (wtorek – czwartek), 19:30 & 18:00 (czw.), Teatr Powszechny:

Lawrence z Arabii.

Wydarzenie FB: …TBA.

„„Przedstawienie o tym, jak Polacy postrzegają kulturową inność. Okazuje się, że można o tym mówić z humorem i empatią jednocześnie. To zwycięstwo wyjątkowo szerokiej grupy twórców. Klisze i uprzedzenia, a także zwykłe myślowe nawyki, twórcy spektaklu zamieniają w serię to komicznych, niemal standuperskich popisów, to scen bliskich tańcowi. (…). Jest w tym polityczny przekaz, ale jest też coś bardzo lirycznego” (Witold Mrozek, „Gazeta Wyborcza”)

„To dzięki wigorowi aktorów (…), ich umiejętności tworzenia brawurowych etiud i dowcipnych kolaży ruchowych, spektakl Szczawińskiej staje się bez mała farsą o tożsamości i skrzyżowaniu kultur. Więcej bowiem w naszych kontaktach i obawach wymyślonego lęku, albo niewiedzy, niż prawdy i znajomości faktów. Reżyserka i jej aktorzy stawiają przed widzami proste, ale ważne pytania: A wy? Czy naprawdę potraficie zrozumieć innych? Czy nie czujecie się zagubieni, spotykając się z tzw. obcym? (…). Mamy zatem kawałek dobrej roboty teatralnej i dobre pytania na przyszłość” (Tomasz Miłkowski, „Przegląd”)

[Prosimy o punktualne przybycie – osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na widownię].

reżyseria – Weronika Szczawińska
dramaturgia – Piotr Wawer jr
scenariusz – Piotr Wawer Jr, Weronika Szczawińska, Eileen Gricuk, Jose Luis Sosa Estanga, Imru’ al-Qais, Amin Omer, Vira Popowa
scenografia – Daniel Malone
ruch – Agata Maszkiewicz
asystentka produkcji – Aleksandra Matlingiewicz
inspicjentka – Barbara Sadowska

Bilety – 70 zł.

Spektakl zrealizowany w ramach międzynarodowego projektu Atlas of Transitions. New geographies for a cross-cultural Europe.

Projekt współfinansowany ze środków programu Kreatywna Europa Unii Europejskiej.