Select Page
27/11/2019 (środa), 19:00, Stół Powszechny:

Filozofia w Ogrodzie: Śmierć – vol. 4.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/502035213726711/.

„Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Filozofii w Ogrodzie. Tym razem spotka się z nami dr Cezary Żechowski, psychiatra i psychoterapeuta. A porozmawiamy o śmierci w perspektywie psychologicznej. Czym jest dla nas – tak własna, jak i cudza? W jaki sposób kultura oraz indywidualne doświadczenia wpływają na nasz sposób postrzegania śmiertelności? Czy istnieje „zdrowy” i „niezdrowy” lęk przed śmiercią? Czym jest „praca żałoby”? To tylko niektóre pytania, na które postara się odpowiedzieć nasz gość.

W jesienno-zimowej odsłonie „Filozofii w Ogrodzie” mierzymy się z tematyką śmierci. Staramy się zdjąć z niej odium kulturowego tabu. Rozmawiamy o niej i o wszystkim co się z nią wiąże – o lęku przed własną śmiercią, o rozpaczy z powodu śmierci bliskich – w otwarty, pozbawiony uprzedzeń sposób. Zaprosimy lekarzy, biologów, psychoterapeutów, teologów, duchownych różnych wyznań, filozofów i socjologów, żeby naświetlić zagadnienie śmierci z maksymalnie wielu punktów widzenia. Zapraszamy do udziału wszystkich, bez wyjątku. Bo przecież wszyscy, bez wyjątku, umrzemy.

Prowadzenie:
Tomasz Stawiszyński – filozof, eseista, związany z Radiem TOK FM i Kwartalnikiem Przekrój
dr Paweł Boguszewski – neurofizjolog z Instytutu Nenckiego PAN.

Wstęp wolny.

Spotkania odbywają się w ramach projektu „Stół Powszechny – miejsce spotkań twórczych”. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.