Select Page
11/12/1019 (środa), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Mistrzowie Polskiego Jazzu: Eryk Kulm.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/532605410653071/.

„PROM Kultury Saska Kępa i Fundacja EuroJAZZ zapraszają na kolejne ilustrowane muzyką na żywo spotkanie z cyklu Mistrzowie Polskiego Jazzu.

Wstęp wolny!

Goście spotkania:
Piotr Wojtasik – trębacz jazzowy, przyjaciel Kulma
Łukasz Ojdana – pianista jazzowy, członek zespołu RGG
Rafał Garszczyński – prowadzenie spotkania

Eryk Kulm – jeden z najwybitniejszych perkusistów w historii polskiego jazzu, zawsze blisko – zarówno w grze, jak i w tworzeniu autorskich zespołów – swojego największego mistrza, którym był Art Blakey. Kompozytor i lider. Przez jego zespoły, w tym najważniejszy „Quintessence”, przewinęła się czołówka polskich jazzmanów, w tym Leszek Możdżer, Andrzej Jagodziński, Piotr Wojtasik, Piotr Baron, Wojciech Niedziela, Jacek Niedziela i wielu innych. Odszedł 3 listopada.

Piotr Wojtasik – muzyk jazzowy, przyjaciel Eryka Kulma, Jeden z najwybitniejszych polskich jazzowych trębaczy, kompozytor i lider swoich zespołów. Wśród artystów, z którymi współpracował są Dave Liebmann, Buster Williams, Reggie Workmann, Vincent Herring i Gary Bartz..Wartą podkreślenia jest również współpraca z Billym Harperem.

Łukasz Ojdana – pianista i kompozytor. Od 2013 roku jest członkiem jednego najważniejszych polskich zespołów jazzowych – RGG. Współpracował z Tomaszem Stańką, a także z zagranicznymi artystami – Evanem Parkerem, Vernerim Pohjolą, Samuelem Blaserem i Trevorem Wattsem.

Rafał Garszczyński – dziennikarz muzyczny, publicysta i bloger. Autor audycji „Simple Songs” w RadioJAZZ.FM, a także stałych cykli (Płyta Tygodnia oraz Kanon Jazzu i Kanon Polskiego Jazzu).