Select Page

„W Bibliotece przy ul. Egipskiej czekają Was wyjątkowe spotkanie i warsztaty. Wyjątkowe, bo międzypokoleniowe, oparte na pięknej, wartościowej książce o tytule „Banany z cukru pudru” autorstwa Aleksandry Karkowskiej i Barbary Caillot-Dubus.

„Banany z cukru pudru” – międzypokoleniowa książka dla dzieci oraz ich dziadków i pradziadków. O dzieciństwie spędzonym w latach 1930-1960. Piękne fotografie, rysunki, fragmenty pamiętników pochodzą z archiwów bohaterów! Prawdziwe historie, wzruszające świadectwa, zaskakujące anegdoty!*

Spotkanie otworzy przed dziećmi tajemniczy i fascynujący świat ich babć i dziadków (także pra), pomoże dowiedzieć się skąd pochodzą, kim byli (są) ich przodkowie i dowiedzieć się, jak pielęgnować rodzinne historie i wspomnienia. Pozwoli zbudować poczucie łączności międzypokoleniowej i poczucie wdzięczności dla poprzednich pokoleń.

Wydarzenie zostanie poprowadzone przez Aleksandrę Karkowską. Odbędzie się 12 grudnia 2019 r. o godzinie 17.30 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 55, ul. Egipska 7.
UWAGA! Uczestników prosimy o przyniesienie dawnych rodzinnych zdjęć!

Wstęp wolny.

Aleksandra Karkowska – ekonomistka, która przez kilkanaście lat wdrażała procedury organizacyjne w międzynarodowych korporacjach, wiceprezes Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Miasta Ogród Sadyb, organizatorka Festiwalu Otwarte Ogrody, założycielka Oficyny Wydawniczej Oryginały, autorka kilku książek i międzypokoleniowych projektów wydawniczych. Kocha podróże, fotografię, w wolnych chwilach maluje.
*Opis pochodzi ze strony internetowej wydawnictwa Znak”