Select Page
14 & 15/12/2019 (sobota & niedziela), 11:00, Stół Powszechny:

Przestrzenie – warsztaty twórcze na Światowy Dzień Migrantów/ek.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/437680340474771/.

„PRZESTRZENIE // warsztaty twórcze Strefy WolnoSłowej
14 i 15 grudnia (sobota i niedziela) w godz. 11.00-18.00

18 grudnia to Międzynarodowy Dzień Migrantów i Migrantek.
Z tej okazji w poprzedzający tę datę weekend zapraszamy na dwudniowe intensywne warsztaty Strefy WolnoSłowej PRZESTRZENIE, które łączyć będą opowiadanie historii z tworzeniem form wizualnych poprzez użycie wideo, kolaży i krótkich form performatywnych.

„Chciałbym, żeby istniały miejsca stałe, nieruchome, nienaruszalne, nietknięte i niemal nietykalne, niezmienne , zakorzenione: miejsca, które by były odniesieniami, punktami wyjścia, źródłami: mój kraj ojczysty, kolebka mojej rodziny , dom, w którym bym się urodził, drzewo, które bym widział, jak rośnie (które mój ojciec by posadził w dniu moich narodzin), strych mojego dzieciństwa wypełniony nietkniętymi wspomnieniami… Takie miejsca nie istnieją i właśnie dlatego, że nie istnieją, przestrzeń staje się pytaniem, przestaje być oczywistością, przestaje być wcielona, przestaje być przywłaszczona. Przestrzeń jest wątpliwością: cały czas muszę ją zaznaczać, wyznaczać, nigdy do mnie nie należy, nigdy nie jest mi dana raz na zawsze, cały czas muszę ją zdobywać.”
Georges Perec „Przestrzenie”

Prowadzenie:
Alicja Borkowska – reżyserka, animatorka kultury, założycielka i prezeska fundacji Strefa WolnoSłowa, koordynatorka projektów.
Weronika Chinowska – producentka większości spektakli teatralnych Strefy WolnoSłowej, prowadząca warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Zapisy: a.borkowska@strefawolnoslowa.pl

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Stół Powszechny – miejsce spotkań twórczych”. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.