Select Page
20/12/2019 (piątek), 20:00, Stół Powszechny:

Slam ciałopozytywny.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/593390248100603/.

„Zapraszamy na dziesiąty slam w Stole Powszechnym. Tym razem chcemy skupić się na ciele, jego różnorodności i wieloaspektowości.

Zachęcamy do pisania tekstów opowiadających o relacji z ciałem, otaczających je akceptacją, miłością i troską, ale także zmagających się z uprzedzeniami, stygmatyzacją i narzuconymi przez opresyjną kulturę normami.

Podzielmy się trudnościami w przeżywaniu życia w tkance, otrząśnijmy z wszechobecnej ocenności. Powiedzmy sobie o tym, jak chcemy traktować nasze ciała, jak nie chcemy, by je traktowano, co w nich lubimy, a co nas wkurza.

Teksty wcale nie muszą być śmiertelnie poważnie, korzystajcie z groteski, z ironii, z absurdu, z pokładów miłości i afirmacji. Przychodźcie z wierszami, z prozą, z manifestami, z najróżniejszymi tekstami z głowy i kartki.

ZAPISY DLA OSÓB CHCĄCYCH WYSTĄPIĆ: gromadka@riseup.net

BENEFIT na Spa dla mam. W ramach SPA: 1. tworzymy strefy relaksu (z masażami i rozmaitymi przyjemnościami dla ciała i ducha) dla bliskich osób z niepełnosprawnością. 2. Ze SPA Latającym (czyli masażem i pysznym obiadem oraz opieką do dziecka) docieramy do osób, którzy są unieruchomieni w domu (bo ich bliski jest np. pod respiratorem)
3. Organizujemy letnie obozy teatralne podczas których rodziny z dziećmi sprawnymi oraz posiadającymi niepełnosprawność wspólnie tworzą spektakl dla społeczności lokalnej
4. Co tydzień dowozimy warzywa uratowane z bazarów przed zmarnowaniem do rodzin, które z powodu niepełnosprawności jednego z członków, mają problemy z mobilnością

ZASADY: Każda z osób występujących ma do dyspozycji 3 minuty. Teksty wykorzystane w slamie muszą być oryginalnymi utworami osoby występującej. W półfinale osoby mają 3,5 minuty, a w finale – 4 minuty. Dlatego najlepiej przygotować sobie trzy teksty! Występujemy BEZ REKWIZYTÓW.

BĘDĄ NAGRODY DLA OSÓB ZWYCIĘSKICH GŁOSAMI LUDU!

Do zobaczenia!
STÓŁ POWSZECHNY
PROJEKT CZUJCZUJ
AUTONOMICZNA PRZESTRZEŃ EDUKACYJNA”