Select Page
05/01/2020 (niedziela), 12:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Gry komputerowe, mity i olimpiady.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/496758377852052/.

„Serdecznie zapraszamy dzieci 8+ wraz z opiekunami na nieodpłatny pokaz naukowy „Gry komputerowe, mity i olimpiady – dziedzictwo starożytnej Grecji w Pop kulturze”.

Pokaz odbędzie się 5 stycznia 2020 roku w PROM Kultury Saska Kępa ul Brukselska 23

Gry komputerowe, mity i olimpiady – dziedzictwo starożytnej Grecji w Pop kulturze.
Po co nam mitologia? Co znaczy, że mityczni herosi i ich postawy są ponadczasowe? Gdzie można dziś spotkać Herkulesa, Cyklopa, Hydrę, Cerbera i inne potwory? Dlaczego groźne wirusy komputerowe nazywamy Trojanami? Co ma wspólnego bóg Wulkan z oponami samochodowymi a Apollo z lotami w kosmos? Jak radzi sobie Ikar na muzycznej scenie rockowej ? Na te pytania będziemy szukali odpowiedzi w trakcie pokazu naukowego poświęconego recepcji mitów antycznych we współczesnej kulturze masowej. Nie zabraknie również informacji o innych osiągnięciach cywilizacyjnych Greków i Rzymian towarzyszących nam na co dzień oraz ogromu kopi zabytków z epoki służących do pozyskania informacji na temat tych odległych lecz jakże fascynujących nas czasów!

W roli eksperta archeolog, naukowiec, nauczyciel i popularyzator nauki w jednym, Marcin Gostkowski bliżej znany jako PAN OD HISTORII-pokazy, wykłady, lekcje i korepetycje

Wydarzenie bezpłatne, wymagane zapisy: http://bit.ly/2RNnR8D

Pokaz realizowany w ramach budżetu Obywatelskiego Miasto Stołeczne Warszawa