Select Page
13/01/2020 (poniedziałek), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Nieturyści – spotkania z tymi, którzy podróżują po swojemu.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2185851761723742/.

„Dzieciaki z końca świata: o wolontariacie sportowym i nauczaniu skateboardingu w Palestynie i greckich obozach dla uchodźców opowie Adam Szostek

Dzieciaki z końca świata:
Dzieciaki wszędzie są takie same, nie wszędzie jednak mają takie samo dzieciństwo. Dla młodzieży w Europie dorastanie to najczęściej zabawa, sport i nauka. W greckich obozach dla uchodźców, Palestynie, u rodzin z Górskiego Karabachu czy przesiedleńców z Osetii Południowej wygląda to niestety inaczej. Jak? Czy ma sens pomaganie im przez wspólną zabawę? Jak życie tych dzieciaków zmienia skateboarding?
O sportowych wolontariatach, które pozwoliły poznać niesamowitą młodzież i ich historie, o deskorolce, która pozwala dzieciakom przez chwilę… być dzieciakami i zapomnieć o otaczającym konflikcie i problemach, o marzeniach, planach i sporcie, który zmienia młode pokolenie opowie Adam Szostek.

Adam Szostek – po świecie podróżował na różne sposoby, lecz w większości wyjazdów towarzyszyła mu deskorolka, z którą miał okazję objechać Azję dookoła, uczyć buddyjskich mnichów w Nepalu, spróbować pokonać 1000 km wybrzeża Malezji czy dotrzeć do miejsc, gdzie tego typu sport widziano po raz pierwszy. Od kilku lat uczy dzieci i młodzież jazdy, starając się zapewniać im rozrywkę w miejscach, gdzie dorastanie nie należy od najłatwiejszych.

Spotkanie prowadzi Bartek Szaro

/ wstęp wolny /