Select Page
16/01/2020 (czwartek), 19:00, Stół Powszechny:

Pisanie opowiadań / spotkania cykliczne /.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/474044660163198/.

„Tworzymy grupę zrzeszoną wokół pisania opowiadań.
Jest to trzecie otwarte spotkanie, na które zapraszamy wszystkich, którzy piszą lub chcą pisać. W ostatnim miesiącu części z nas udało się napisać opowiadanie. Będziemy o nich rozmawiać, ale tym, którzy akurat nic nie napisali powiadam – nie lękajcie się! Niepisanie też jest formą istnienia! Znajdziemy tematy do rozmowy i inspiracji także dla Was.

Można przyjść spontanicznie, nie trzeba nic przynosić ze sobą. Zapewniamy kartki, długopisy a czasami nawet krzesła do siedzenia.

Ogólnie o spotkaniach:

Chcemy spotykać się regularnie co miesiąc.
Spotkanie ma się składać z następujących elementów:
Poznajemy się nawzajem i omawiamy jak działa nasza grupa.
Runda inspiracji – dajemy sobie nawzajem tematy i motywy, które chcielibyśmy ująć w tekstach pisanych potem w domu
Część kiedy omawiamy nasze teksty, motywujemy się nawzajem i inspirujemy, dajemy pomysły na ciąg dalszy historii, rozmawiamy o tym, które części się podobały bardziej, które mniej.
W domu mamy miesiąc na napisanie tekstu, umieszczenie go na internetowym dysku a także przeczytanie i skomentowanie paru innych tekstów. Założenie jest takie, że każdy pisze sam jeden tekst.
Ważne!:
Nie oferujemy profesjonalnej korekty i redakcji tekstów. Nasza grupa dostarcza tyle wartości, ile jesteśmy w stanie zaoferować sobie nawzajem.
Stworzyliśmy przestrzeń w internecie gdzie co miesiąc wrzucamy napisane przez nas teksty, komentujemy je i nawzajem wspieramy się w doprowadzeniu rozpoczętych projektów literackich do końca.
Tekst umieszczony na internetowym dysku jest widoczny tylko dla innych uczestników grupy.

Ciągle sprawdzamy różne pomysły i możliwości jakie daje pisanie opowiadań w grupie. Jesteśmy otwarci na pomysły i sugestie jak nasz proces usprawnić.”