Select Page
23/01/2020 (czwartek), 19:00, Stół Powszechny:

Klimat i feminizm / warsztaty intersekcjonalne.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/481062212845810/

„Obóz dla Klimatu, Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna oraz Stół Powszechny zapraszają na pierwsze spotkanie z cyklu „Klimat polityczny”!

„Klimat i feminizm” to warsztat poświęcony związkom pomiędzy aktywizmem klimatycznym a prawami kobiet. Czy te dwie dziedziny mają ze sobą coś wspólnego? Czy można w tych dwóch sprawach działać razem? Czy feministki powinny walczyć o klimat, a jeśli tak, to dlaczego? Na te i inne pytania chcemy znaleźć odpowiedź podczas naszego spotkania 23 stycznia.

Nasze spotkanie to nie będzie wykład ani „rozmowa z ekspertką”, a warsztat, podczas którego każdy i każda będzie mieć głos i będzie mogła samodzielnie, acz w procesie grupowym, wypracować odpowiedzi na nurtujące pytania. O pomyślny przebieg procesu dbać będą moderatorki.

————————-
Nie trzeba się zapisywać, nie trzeba nic płacić. WYSTARCZY PRZYJŚĆ 🙂
Wstęp wolny.
————————-
Warsztaty intersekcjonalne organizowane przez Autonomiczną Przestrzeń Edukacyjną oraz Obóz dla Klimatu to cykl poświęcony krzyżowaniu się różnych form opresji, wykluczenia czy dyskryminacji z kwestią kryzysu klimatycznego. Katastrofa klimatyczna nie uderza równomiernie w całą ludzkość, w pierwszej kolejności dotykać będzie tych i te, które już dzisiaj cierpią z powodu nierówności, niesprawiedliwości i opresji. Jako kolektywy zaangażowane w ideę sprawiedliwości społecznej chcemy oddolnie szerzyć świadomość oraz wypracowywać możliwe ścieżki rozwiązań w tych obszarach.